خبر

کاوه رضایی سد راه ویکتور اوسیمن

سال ۲۰۱۴ ویکتور اوسیمن ۱۵ساله بود و برای تیمی محلی در لاگوس بازی می‌کرد یا بهتر بگوییم بازی نمی‌کرد. او به‌تازگی از تیم کنار گذاشته شده بود و نمی‌دانست باید گام بعدی را در زندگی چگونه بردارد. سپس یک استعدادیاب به نام شیرا آیلا (برادر یوسف آیلا، بازیکن سابق نیجریه) که بازی اوسیمن را دیده بود از او دعوت کرد تا در تمرین‌های تیم زیر ۱۷ سال تست دهد.

تمرین‌ها در ابوجا، پایتخت نیجربه، انجام می‌شد و اوسیمن پیش از این هرگز لاگوس را ترک نکرده بود و نمی‌توانست بلیت هواپیما بخرد. بنابراین او و پنج نفر دیگر سوار ماشین آیلا شدند و ۱۰ ساعت تمام رانندگی کردند تا به آنجا برسند.

در تمرین صدها نفر حضور داشتند؛ به طوری که به هر بازیکن فقط ۱۵ دقیقه زمان داده می‌شد تا نشان دهد چه کاری می‌تواند انجام دهد. امانوئل آمونیکه، مهاجم سابق بارسلونا و یکی از اعضای کلیدی تیم برنده مدال طلای المپیک ۱۹۹۶ نیجریه، مربی و مردی بود که باید همه این بازیکنان را غربال می‌کرد تا ستاره‌ای را کشف کند. هدف از این تمرین‌های دسته‌جمعی گردآوری یک تیم برای جام ملت‌های آفریقا زیر ۱۷ سال و جام جهانی زیر ۱۷ سال بود که به ترتیب در نیجر و شیلی برگزار می‌شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا