جامعه

درخواست از وزیر رفاه برای ترمیم حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

عضو هیئت رئیسه مجلس در تذکری به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواهان اجرای ترمیم متناسب‌سازی حقوق کارگران بازنشسته در ۶ ماه دوم سال ۹۹ شد.

حسینعلی حاجی دلیگانی، در تذکری به محمد شریعتمداری، یادآور شد: سازمان تامین اجتماعی در اجرای بند (ب) ماده 12 قانون برنامه ششم توسعه، مکلف به متناسب سازی حقوق بازنشستگان بر اساس قوانین خود (ماده 96) از محل اعتبارات خود گردید.

به گزارش ایلنا، این عضو هیئت رئیسه مجلس در تذکر کتبی خود با اشاره به بند (و) تبصره 2 بودجه سال 99، یادآور شد: دولت 32 هزار میلیارد تومان در شش ماهه اول سال، به سازمان واگذار و تامین اجتماعی نیز مبلغ 18 هزار میلیارد تومان بابت متناسب سازی اختصاص داد.

حاجی دلیگانی با اشاره به این موارد تاکید کرد: با توجه به عدم افزایش حقوق بازنشستگان تامین بر اساس نرخ تورم، ضروری است که سازمان تامین اجتماعی بر اساس بند (ب) ماده 12 قانون برنامه ششم توسعه کل کشور نسبت به ترمیم متناسب سازی در شش ماهه دوم سال اقدام کند.

وی تاکید کرد: سازمان تامین اجتماعی از محل اعتبارات باقی مانده از 32 هزار میلیارد تومانی که دولت در عوض رد دیون به این سازمان واگذار کرده است، ترمیم حقوق را انجام دهد؛ چرا که ماده 96 قانون تامین اجتماعی افزایش حقوق بازنشستاگان و مستمری بگیران را به یک نوبت از سال محدود نکرده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا