خبر

هشدار گرمازدگی برای ۳۷ منطقه در ژاپن

ژاپن نیز مثل خیلی از نقاط کره زمین امسال (۲۰۲۳) تابستان گرمی را تجربه می‌کند.

سازمان هواشناسی این کشور پیش‌بینی کرده است که گرمای هوا امروز (دوشنبه) ۲۱ اوت در اکثر مناطق این جزیره شدید خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری ژاپن به نقل از سازمان هواشناسی این کشور، درجه گرمی هوا در طول روز در شهر «کیوتو» به بالای ۳۸ درجه سانتیگراد خواهد رسید و «آیزوواکاماتسو»، «اوساکا»، «توتوری» و «ساگا» نیز گرمای ۳۷ درجه را از سر خواهند گذراند.

به گزارش «ان‌اچ‌کی»، در ۳۷ منطقه ژاپن از جمله در توکیو، اوساکا و کیوتو بار دیگر هشدار گرمازدگی صادر شده است.

خبرگزاری ملی ژاپن اعلام کرده است که تابستان هر سال تعداد زیادی از ژاپنی‌ها بر اثر گرمای شدید جان خود را از دست می‌دهند یا بیمار می‌شوند.

هشت سال گذشته داغ ترین سال های ثبت شده در تاریخ کره زمین بوده است. همچنین طبق گفته کارشناسان سازمان جهانی هواشناسی و اداره هواشناسی انگلیس، یکی از پنج سال آینده نیز تقریباً به طور قطع گرم‌ترین سالی بوده که تاکنون ثبت شده است و در همین حال دوره بین سال های ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۷ میلادی گرم‌ترین دوره ثبت‌شده خواهد بود.

دانشمندان مدت‌هاست هشدار داده‌اند که تغییرات آب و هوایی ناشی از انتشار گازهای گلخانه‌ای که عمدتا خود ناشی از سوختن سوخت‌های فسیلی است، توالی موج‌های گرما را بیشتر و شدید و کشنده‌تر می‌کند. این دانشمندان سال‌هاست که می‌گویند دولت‌ها باید برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای اقدامات جدی انجام دهند.

تغییرات اقلیمی نقش مهمی را در گرمایش زمین ایفا می‌کند. در همین حال عامل مهم دیگر بازگشت پیش بینی شده پدیده آب و هوایی ال نینو است. سازمان جهانی هواشناسی می‌گوید این ترکیب قرار است دمای جهانی را به رکورد جدیدی در پنج سال آینده برساند در حالی که کارشناسان آب و هوایی اظهار کرده‌اند که این اتفاق می‌تواند در سال جاری میلادی یا سال آینده میلادی (۲۰۲۴) رخ دهد.

در عین حال دمای بسیار بالا کار یا ورزش ایمن در بیرون از منزل را غیرممکن می‌کند، بیماری‌های قلبی و ریوی را تشدید کرده و آلودگی هوا را بدتر می‌کند. گرما به ویژه برای افرادی که در فضای باز کار می‌کنند و برای نوزادان و افراد مسن خطرناک است. با این حال هنگامی که گرما با رطوبت ترکیب شود به مراتب کشنده‌تر می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا