فناوری

سانسور محتوای اینترنتی سوءاستفاده از کودکان در انگلیس

یک خیریه در انگلیس گروه ویژه ای ایجاد کرده تا تصاویر و ویدئوهای سوءاستفاده جنسی از کودکان را ردیابی کند و با اختصاص کدهایی مخصوص به آنها از انتشارشان در فضای آنلاین جلوگیری کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پرس اسوسیشن، یک گروه ویژه جدید در انگلیس اثر انگشت دیجیتال میلیون‌ها تصویر غیرقانونی از سواستفاده جنسی کودکان را ثبت می‌کند تا به این ترتیب از انتشار آنها در فضای آنلاین جلوگیری کند.

تحلیلگران کد جدیدی را ارزیابی و ابداع می‌کنند که در حقیقت شبیه اثر انگشت دیجیتال است و در مرحله بعد ۲میلیون عکس از مخزن سواستفاده از تصاویر کودکان انگلیس (CAID) را دسته بندی می‌کنند. این دسته بندی شامل دو گروه محتوای الف و ب است که بدترین تصاویر و ویدئوی سواستفاده از کودکان در آن جای می‌گیرند.

پس از آن کدهای مذکور در اختیار شرکت‌های سراسر جهان قرار می‌گیرند تا در صورتیکه تصاویر توسط کاربران به اشتراک گذاشته شوند، بتوان محتوای مذکور را مسدود یا حذف کرد.

این گروه ویژه توسط یک خیریه انگلیسی به نام IWF و با بودجه «سازمان بین المللی حفاظت از کودکان تورن» ایجاد شده است.

به گزارش IWF در سال گذشته میلادی (۲۰۲۰) رکورد بالاترین میزان شناسایی محتوای سواستفاده جنسی از کودکان و حذف آنها ثبت شده است. تحلیلگران این خیریه بیش از ۲۹۹ هزار و ۶۰۰ گزارش محتوای غیرقانونی را بررسی کردند. این میزان گزارش ۱۵ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۹ بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا