اقتصادبازار سرمایهرفاه و تامین اجتماعیفناوری

اتحادیه اروپا کیف پول دیجیتال عرضه می کند

اتحادیه اروپا تصمیم دارد یک اپ کیف پول دیجیتال برای شهروندان فراهم کند تا آنها با استفاده از یک هویت آنلاین به طیف وسیعی از سرویس های عمومی و خصوصی دسترسی یابند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، اتحادیه اروپا تصمیم دارد طرح‌های خود برای یک پول دیجیتال را اعلام کند. این درحالی است که بسیاری از کشورهای عضو این اتحادیه خواستار روشی ایمن برای دسترسی شهروندان به سرویس‌های بخش عمومی و خصوصی هستند.

طبق گزارش فایننشال تایمز، اپ کیف پول مذکور به شهروندان سراسر اتحادیه اروپا اجازه می‌دهد فقط با استفاده از یک هویت آنلاین به طیف وسیعی از سرویس‌های بخش عمومی و خصوصی دسترسی داشته باشند.

می‌توان در این اپ جزئیات پرداخت و پسوردها را ذخیره کرد، به این ترتیب تمام شهروندان اتحادیه می‌توانند به راحتی وارد وب سایت‌های دولتی محلی شوند یا قبوض آب و برق را به وسیله یک هویت تأیید شده بپردازند. در کنار موارد گفته شده می‌توان از این اپ برای ذخیره اسناد رسمی مانند گواهینامه نیز استفاده کرد.

همچنین احراز هویت کاربر در اپ مذکور را می‌توان به وسیله روش‌های مختلف مانند اثر انگشت یا اسکن قرنیه چشم ممکن می‌شود.

درهمین راستا مقامات اتحادیه اروپا در بروکسل مشغول مذاکره با کشورهای عضو هستند تا راهنمایی در خصوص استانداردهای فنی برای ارائه کیف پول دیجیتال را فراهم کنند. پیش بینی می‌شود این اپ یک سال دیگر در دسترس شهروندان قرار گیرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا