اقتصادبازار سرمایهجامعهخبرفناوری

MTN ضمن رضایت از ایرانسل 204 میلیون دلار از سود سهامش را از ایران خارج می‌کند

شرکت مخابراتی ام‌تی‌ان ۲.۸میلیارد رند (۲۰۴میلیون دلار) از پول خود را پس از برداشته شدن تحریم‌های ایران از این کشور خارج می‌کند.

 به گزارش تریبول و به نقل از خبرگزاری تسنیم، بلومبرگ نوشته است: تلاش‌های ایران برای برداشتن تحریم‌های آمریکا باعث می‌شود شرکت ام‌تی‌ان، بزرگترین شرکت مخابراتی در آفریقا بتواند حدود 2.8 میلیارد رند (204 میلیون دلار) از پول خود را از ایران خارج کند.

 شرکت ام‌تی‌ان از سال 2018 یعنی از زمان خروج دونالد ترامپ از قرارداد اتمی ایران، نتوانسته است پول خود را از ایران بیرون بکشد. دولت جو بایدن موافق این قرارداد است و دیپلمات‌ها امیدوارند با ایران به توافق برسند.

 این شرکت مستقر در ژوهانسبورگ اعلام کرد ایران 2.8 میلیارد رند در قالب بازپرداخت وام و سودهای آن بدهکار است. این شرکت 49 درصد از شرکت خدمات مخابراتی ایرانسل را در ایران در اختیار دارد.

 در شرایطی که شرکت ام‌تی‌ان عملیات‌های خود در خاورمیانه مخصوصاً سوریه و افغانستان را به فروش گذاشته است، ولی اعلام کرد قصد خروج از ایران را ندارد.

این شرکت اعلام کرد: «ایرانسل سال جاری را با یک عملکرد قدرتمند آغاز کرده است و ما از نتایج آن راضی هستیم». ام‌تی‌ان هیچ اشاره‌ای به مذاکرات برای برداشته شدن تحریم‌ها یا فرصت این شرکت برای بازپس‌گیری پولش نکرد.

سهام ام‌تی‌ان 70 درصد در سال جاری میلادی افزایش یافته است و در بالاترین سطح از سپتامبر 2019 معامله می‌شود.

شرکت ام‌تی‌ان پس از برداشته شدن تحریم‌های ایران در 2015 حدود 1 میلیارد دلار از پول خود را از این کشور خارج کرد. این محدودیت‌ها بخش‌های مالی این کشور را هم دربرگرفته و انتقال سرمایه و پول را به‌شدت سخت کرده‌اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا