خبررفاه و تامین اجتماعی

کمبود واکسن کرونا؛ چالش اصلی توقف واکسیناسیون در کشورها

سازمان جهانی بهداشت هشدار داد، ده ها کشور به دلیل کمبود دوزهای وکسن کرونا قادر به ارائه دوز دوم این واکسن نیستند؛ امری که منجر به اختلال در روند کارزار واکسیناسیون کشورها می شود.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از روزنامه فرانسوی لوفیگارو، دکتر بروس آیلوارد، مسئول نظارت بر سیستم توزیع بین المللی کوواکس در سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: شمار زیادی از کشورها (حدود ۳۰ یا ۴۰ کشور) به خصوص در آفریقای جنوبی، آمریکای لاتین، خاورمیانه و آسیای جنوبی به دلیل کمبود دوز دوم واکسن کرونا، ناگزیر به تعلیق موقت کارزارهای واکسیناسیون خود شدند.

به نوشته این روزنامه فرانسوی، وی با ابراز نگرانی از طولانی شدن بیش از حد معمول فاصله تزریق بین دوز اول و دوز دوم واکسن کرونا هشدار داد: این فاصله ممکن است منجر به ابتلای فرد به انواع جهش یافته ویروس کرونا شود.

لوفیگارو افزود: این مقام سازمان جهانی بهداشت از رایزنی مستقیم این سازمان با شرکت تولیدی واکسن کرونای آسترازنکا و همچنین موسسه سرم هند برای تامین دوزهای واکسن کرونا در قالب برنامه کواکس خبر داد.

این روزنامه فرانسوی تصریح کرد: برنامه کواکس تا ۱۷ ژوئن/ ۲۷ خرداد،  ۸۸ میلیون دوز واکسن کرونا برای ۱۳۱ کشور جهان به عبارتی بسیار کمتر از حد پیش بینی شده تامین کرده است.

از آغاز بحران شیوع کرونا تاکنون، ۱۷۸ میلیون و ۶۰۳ هزار نفر به کووید-۱۹ مبتلا شده اند که از این میان بیش از سه میلیون و ۸۶۶ هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا