جامعهخبر

قالیباف: مردم هیچ بهانه‌ای از ما نخواهند پذیرفت

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: دوره جدیدی از حکمرانی آغاز شده و این فرصت کم‌نظیر است و مردم از امروز هیچ بهانه‌ای را از ما نخواهند پذیرفت.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محمدباقر قالیباف روز دوشنبه در مراسم معارفه رییس جدید قوه قضاییه با آرزوی موفقیت برای حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای و عرض خدا قوت به آیت الله سید ابراهیم رییسی، گفت: رییسی انصافا با تلاش مضاعف و کار تحولی که بر اساس سند تحول انجام داد و مورد تاکید مقام معظم رهبری هم بود، امید و نشاط را در جامعه به وجود آورد و اطمینان دارم با شناختی که از محسنی اژه‌ای دارم و شناخت دقیقی که او از قوه قضاییه دارند، این حرکت با شتاب بیشتری پیش خواهد رفت.

رییس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:‌ واقعیت تلخ است که امروز در شرایط سختی به سر می‌بریم و این شرایط به ویژه برای محرومان و مستضعفان سخت‌تر از همیشه است. هم از بعد مسائل اقتصادی و سرمایه‌گذاران و هم محرومان هر دو طرف در آسیب هستند. همچنین سرمایه‌های اجتماعی رو به کاهش است و اعتماد مردم در شرایط خوبی نیست و این واقعیت تلخی است.

قالیباف افزود: خوشبختانه یک دوره جدیدی از حکمرانی و اداری کشور آغاز شده است و در آستانه شروع به کار و مسئولیت پذیری جدیدی هستیم، این دوره را فرصتی بسیار کم نظیر برای حل مشکلات و خدمت به مردم است. این توقع به حق مردم از ما است و مردم دیگر هیچ بهانه‌ای را از ما نخواهند پذیرفت و این وظیفه بر دوش همه ما است و برای موفقیت هیچ بهانه‌ای نیست.

وی خاطرنشان کرد: همه ما موظف به کارآمدی و پاسخگویی به مردم،  مقام معظم رهبری و در پیشگاه خدا هستیم و مکلف به اثبات کارآمدی دین در اداره جامعه و ملزم به این هستیم با کارآمدی یک زندگی خوب را با اولویت محرومان و مستضعفان ورق بزنیم و آن را محقق کنیم.

رییس قوه مقننه یادآور شد: مکلفیم با کارآمدی و پاسخگویی بتوانیم ثبات اقتصادی و امید و نشاط را در جامعه افزایش دهیم و روشن است که این کار بر عهده دولت بعدی است چون اساس ظرفیت‌های کشور در اختیار قوه مجریه قرار دارد و البته مشخص است دو قوه دیگر باید فعالیت‌ها را تکمیل کنند و در همکاری،  همدلی و هم افزایی برای این کارآمدی و پاسخگویی نقش کلیدی دارند.

قالیباف با بیان اینکه این همدلی، همکاری و هم افزایی نباید در حد سران سه قوه باشد، تصریح کرد: بلکه آثار آن باید تا آخرین رده‌های سطوح مسئولیت در بخشداری‌ها و فرمانداری‌ها دیده شود و در ارتباط وثیق و عمیق با مردم، و مردمی سازی کردن، شفاف‌سازی کردن و هوشمندسازی کردن همه این سیستم ها، برای آن کارآمدی و پاسخگویی باشد.

رییس‌ مجلس گفت:  امروز حاشیه روی، حاشیه سازی و فاصله گرفتن از دغدغه‌های مردم گناه نابخشودنی است و بدون شک کام مردم ما را تلخ خواهد کرد و هرگز از ما این را قبول نخواهد کرد.

وی ادامه داد: البته معنای این حرف این نیست که به استقلال قوا توجه نکنیم یا در جلسات کارشناسی بررسی‌های تخصصی،  اختلاف سلیقه وجود نداشته باشد. نه چنین نیست استقلال قوا بر اساس قانون اساسی یک قانون است و همه مکلف به رعایت آن هستیم.

قالیباف خاطرنشان کرد:  اختلاف سلیقه وجود دارد و این استقلال قوا و این اختلاف سلایق در بررسی‌های تخصصی امر طبیعی است و مهم این است که تعاملات بین قوا با تدبیر و همدلی به خروجی‌های یکپارچه به نفع مردم منجر شود و تبلور رضایت خدا را در رضایت مردم در عمل با خدمت به مردم با همه وجود هم خود حس کنیم و هم مردم بر آن صحه بگذارند.

وی اضافه کرد: باید سنت‌های الهی را باور و ایمان داشته باشیم و هدف‌ها و نیت‌های ما برای خدا و به نفع مردم باشد. جنس کارهای ما از جنس کارهای جهادی و پرتلاش باشد و هم خوب کار کنیم و هم کار خوب بکنیم تا اثر بخشی آن را در جامعه ببینیم.

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:  مشروعیت واقعی همه ما مسوولان نظام وابسته به نقش ما در زمینه عدالت و عدالت گستری است این وظیفه همه ماست و امیدوارم در این مسیر حرکت کنیم و گام دوم و جوانگرایی و انقلابی گری هم در همین چارچوب تعریف می شود امیدوارم در این مسیر گام های جدی برداریم و با همراهی و دعای مردم بتوانیم انجام وظیفه کنیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا