چندرسانه‌ایخبررفاه و تامین اجتماعی

تشکیل شورای کودک و نوجوان با هدف تقویت برنامه‌سازی برای این قشر

حمید شاه‌آبادی (معاون سیما) از بخش‌های مختلف شبکه کودک دیدار کرد.

به گزارش ایلنا، حمید شاه‌آبادی (معاون سیما) پس از بازدید از بخش‌های مختلف شبکه کودک در جمع مدیران این شبکه گفت: عزم جدی و توجه ویژه به حوزه کودک طی سال‌های اخیر در فضای رسانه ملی صورت گرفته است و ریاست محترم سازمان صداوسیما هم عنایت خاصی به این بخش داشته اند. 

حمید شاه‌آبادی تاکید کرد: با توجه به اقدامات پنج سال گذشته می‌توان گفت که بنا براین است تا حد مقدورات به این گروه سنی توجه ویژه‌ای شود و شواهد حاکی از این امر است. 

وی نگاه بلندمدت به تولیدات رسانه‌ای برای این قشر را ضروری دانست و گفت زیرساخت محتوایی لازم فراهم شده است. 

معاون سیما با تاکید بر اینکه خوشبختانه در حوزه برنامه‌سازی کودک، مراقبت‌های ویژه و تخصصی صورت می‌گیرد گفت: با توجه به تولیدات شبکه پویا و نهال، تولیدات ما به استانداردهای تربیت اسلامی نزدیک است و آن چه تولید می‌شود و یا از طریق تامین بدست می‌آید، مراقبت‌ها و صیانت‌های حاصل از ترویج سبک زندگی ایرانی – اسلامی را دارد. در تولیدات حوزه کودک و خردسال، جریان ساز بودن و تاثیرگذاری مهم است و برنامه سازان باید این را مدنظر قرار دهند. 

معاون رئیس سازمان در امور سیما ادامه داد: به لطف خدا و با تلاش همکاران، این مجموعه، هم از لحاظ کیفیت برنامه‌ها و هم ازحیث کمیت مخاطبان حوزه کودک در جایگاه مطلوبی قرار دارد اما باید به فکر ارتقا و تقویت آن باشیم. برای این کار لازم است مراکز مرتبط با حوزه کودک و نوجوان همراه و همگام شوند که برای این منظور وجود شورای کودک و نوجوان در معاونت سیما ضروری است و مدیران شبکه‌های کودک و امیدو رئیس مرکز پویانمایی صبا باید کارهای مشترک منجر به هم افزایی را در دستور کار قرار دهند. با استفاده مناسب و اصولی از شخصیت‌های خلق شده، می‌توان برای انتقال مفاهیم، پیام‌ها و برندسازی شخصیت‌های محبوب ایرانی اسلامی بهره برد. 

شاه‌آبادی درباره استفاده بهینه از فرصت شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی هم اظهار داشت: تقویت و حضور موثر درفضای مجازی به راهکار مدون نیاز دارد و برای امتداد پیام در این فضا باید با برنامه ریزیدقیق‌تری به عمل آید. 

وی با تأکید بر افزایش تولیدات مرکز پویانمایی صبا، گفت: آثار تولید شده توسط این مرکز باید در ساعات طلایی این شبکه، روی آنتن برود و سهم تولیدات آن بیشتر در معرض دید عموم قرار گیرد. حوزه تولیدات فرهنگی کشورمان عملکرد چندان خوبی در زمینه تولید پویانمایی سینمایی نداشته است. با توجه به امکانات سازمان صداوسیما، امکان حمایت بیشتری از این تولیدات توسط رسانه ملی وجود دارد و ما می‌توانیم ذائقه‌سازی کنیم و در یک بازه زمانی چندساله به تولیدات باکفیت پویانمایی سینمایی برسیم. 

در این نشست سرشار مدیر شبکه کودک گزارشی از اقدامات، برنامه‌های شاخص و در حال تولید ارائه کرد و برخی از مدیران این شبکه نیز به بیان دیدگاه‌ها و دغدغه‌های خود پرداختند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا