انرژیرفاه و تامین اجتماعی

احتمال بالای وقوع سیل در شمال شرقی کشور

موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو اعلام کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی کشور و همچنین پایش مدل‌های جهانی و منطقه‌ای پیش‌بینی آب و هوا، احتمال وقوع سیلاب در حوضه‌های آبریز اترک و رودخانه‌های شمالی از فردا وجود دارد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو، این موسسه اعلام کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی کشور و همچنین پایش مدل‌های جهانی و منطقه‌ای پیش بینی آب و هوا، موارد محتمل وقوع سیلاب تا روز دوشنبه‎ (پنجم مهرماه) پیش‌بینی شده است: در حوضه‌های آبریز اترک و رودخانه‌های شمالی از صبح روز یک‌شنبه (چهارم مهرماه)، وقوع بارشی به مدت ۱۸ ساعت و به میزان تقریبی (تجمعی حداکثر نقطه ای) ۳۰ تا ۶۰ میلیمتر در استان مازندران (شرق و نواحی ساحلی) و به میزان تقریبی (تجمعی حداکثر نقطه‌ای) ۲۰ تا ۴۰ میلی‌متر در استان گلستان (غرب و نواحی جنوبی) محتمل خواهد بود.
به گزارش ایرنا، پیش بینی قبلی این موسسه احتمال وقوع سیل برای سه استان بود.

همچنین کارشناس سازمان هواشناسی گفت: سامانه بارشی موجب آغاز بارندگی از امروز(شنبه) در سواحل دریای خزر از جمله استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و اردبیل می‌شود.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی روز یکشنبه از میزان بارش ها به طور موقت در گیلان کاسته خواهد شد اما در بقیه استان های اعلام شده ادامه دارد. شدت بارش ها هم فردا در شرق مازندران و گلستان است و دریای خزر طی این مدت مواج خواهد بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا