اقتصادخبر

ترامپ: بعد از رقابت کنگره، به نامزدی در انتخابات ۲۰۲۴ فکر می‌کنم

رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا گفت “احتمالا” پس از انتخابات میان‌دوره‌ سال آینده، تصمیمش برای نامزد شدن یا نشدن در انتخابات ۲۰۲۴ را اعلام خواهد کرد.

به نقل از پایگاه خبری پولیتیکو، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا در مصاحبه‌ای با فاکس نیوز گفت: صریح بگویم، فکر می‌کنم بسیاری از مردم از این تصمیم بسیار خوشحال خواهند شد.

ترامپ در پاسخ به سوالی درباره دیگر جمهوری‌خواهانی که احتمالا نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۴ بوده‌اند، از جمله ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا و نیکی هیلی، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل، خاطرنشان کرد که بسیاری از امیدهای موفقیت حزب جمهوری‌خواه قبلاً گفته‌اند که داوطلب شدنشان، به نامزد شدن یا نشدن ترامپ بستگی دارد.

او گفت: ما داوطلبان زیادی داریم، همه آن‌ها بسیار خوش‌نام هستند. اما تقریباً همه آن‌ها گفتند که اگر من نامزد بشوم، آن‌ها هرگز کاندیدا نخواهند شد.

ترامپ آشکارا از ایده نامزدی برای ریاست جمهوری در سال ۲۰۲۴ استقبال کرده و به آن نه نگفته است؛ او به برگزاری تجمعات به سبک کمپین انتخاباتی و ارسال ایمیل‌های جمع‌آوری کمک‌های مالی ادامه می‌دهد.

رئیس‌جمهوری سابق آمریکا حتی پس از شکست در رقابت انتخاباتی خود در سال گذشته و برانگیختن شورش مرگبار در ساختمان کنگره، همچنان مرکز ثقل سیاست جمهوری‌خواهان در سراسر آمریکاست و نفوذ زیادی در حزب دارد، به طوری که چند تن از قانوگذاران انگشت‌شمار جمهوری‌خواه که علناً از ترامپ جدا شدند، با ضربه‌های سنگینی از درون حزب مواجه شده‌اند.

ترامپ در مورد نامزد احتمالی انتخابات ۲۰۲۴ گفت، “افراد بزرگ زیادی در حزب جمهوری‌خواه وجود دارند.” او دیسانتیس را “مرد خوبی” خواند اما افزود که “ما افراد عالی زیادی داریم.”

رئیس جمهوری سابق آمریکا گفت که “هیلی هر چند وقت یک بار از ریل خارج می‌شود”، اشاره‌ای آشکار به تمایل گاه به گاه “نیکی هیلی” برای انتقاد از رئیس سابق خود در مورد موضوعاتی مانند شورش ۶ ژانویه و تظاهرات برترپنداران سفیدپوست در سال ۲۰۱۷ در شارلوتزویل. ترامپ در ادامه گفت که اما هیلی”برمی‌گردد، و این خوب است.”

ترامپ درباره این سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل گفت: او گفته که اگر من نامزد شوم هرگز کاندیدا نمی‌شود، که به نظر من نشانه خوبی برای احترام است. من با او خیلی خوب بودم، فکر می‌کردم او در سازمان ملل … عملکرد بسیار خوبی داشت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا