کتاب و اندیشه

در نمايشگاه کتاب شارجه مطرح شد: امارات به کودکان محروم سراسر جهان کتاب می‌رساند

دولت امارات در نظر دارد با همکاری موسسه کلمات و نیز دیگر سازمان‌های بین‌المللی به کودکان محروم و آسیب‌دیده در سراسر جهان کتاب برساند.

به نقل از الاخبار- در حاشیه اختتامیه چهلمین دوره نمایشگاه کتاب شارجه تفاهم‌نامه‌ای میان وزرات امور خارجه و همکار‌های بین‌المللی امارات و موسسه کلمات در شارجه با هدف کمک به کودکان محروم و آسیب‌دیده از بحران‌های بین‌المللی در افزایش دسترسی آسان‌تر به کتاب به امضا رسید.

الشامسی، معاون وزیر امور خارجه امارات در طی این نشست هدف از این تفاهم‌نامه را حمایت و کمک به جوامع و تحکیم روابط با موسسات خارجی و رسمی در امارات برای تحقق اهداف‌ و برنامه‌های کمک‌های خارجی به امارات به‌ویژه در ارتباط با حقوق کودکان عنوان کرد و افزود: «این تفاهم‌نامه همزمان با جشن‌های آتی در روز جهانی کودک است و دولت امارات می‌کوشد تا از طریق ارائه کتاب به کودکان در مناطق محروم و حاشیه‌نشین حق اساسی و اولیه کودکان را برای دسترسی به کتاب‌ها تضمین کند‌؛ به‌ویژه کودکانی که از معلولیت‌های جسمی و یا از مشکلات نابینایی رنج می‌برند.»

 المازمی، مدیر موسسه کلمات نیز در همین‌باره افزود: «ما معتقد هستیم که دستیابی به اهداف بزرگ‌تری که برای آن تلاش می‌کنیم – ازجمله ارائه کتاب‌های مناسب با مفاهیم ارزشمند برای کودکان و تضمین حق مطالعه برای کودکانی که از شرایط سختی رنج می‌برند- نیاز مبرم به همکاری و تلاش‌های هماهنگ در سطح داخلی و بین‌المللی دارد.»

 او در ادامه افزود: «حق کودکان در دسترسی به کتاب همانند حق داشتن سایر نیازهای اساسی همچون غذا، درمان و آموزش است. حقی که ما در تلاش هستیم تا دسترسی آسان به آن را تضمین کنیم تا از این طریق به جوامع کمک کنیم. نسل‌های تحصیلکرده‌ای را پرورش دهند که مجهز به  آگاهی و دانش هستند. ما همچنین بر این اعتقاد هستیم که مطالعه به کودکان پناهنده کمک می‌کند تا بهتر بتوانند با مشکلات و چالش‌های روانی و روحی متعددی که در مسیر زندگی شاهد آن بوده‌اند، روبه‌رو شوند.»

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا