بدون دسته بندی

گزارش‌ها از ‘حمله’ به دفتر نماینده‌ای که گفت معترضان آبان را او کشته است

خبرگزاری فارس گزارش داده که شب گذشته به سردر دفتر حسن نوروزی، نماینده رباط کریم در مجلس حمله شده است.

به گفته این خبرگزاری “افراد ناشناس” تابلوی دفتر این نماینده مجلس را که اخیرا از کشتن مردم در آبان دفاع کرده بود، به آتش کشیده‌اند.

فارس نوشته دفتر آقای نوروزی در رباط کریم که نائب رئیس کمیسیون قضایی مجلس هم است، این موضوع را تایید کرده اما هنوز دلایل حادثه مشخص نیست.

آقای نوروزی چند روز پیش در واکنش به برگزاری ‘دادگاه مردمی آبان تریبیونال’ گفته بود: “یکی از آن‌هایی که به مردم شلیک کرد من بودم، ما کُشتیم. حالا چه کسی می‌خواهد ما را محاکمه کند؟ طرف آمده بانک آتش زده، ما هم او را کشتیم”.

شماری از مادران عزادار که فرزندانشان را در شلیک ماموران امنیتی در آبان ۱۳۹۸ از دست داده‌اند، در واکنش به این اظهارات در ویدئویی اعلام کردند که اگر این نماینده مجلس “از لانه‌اش بدون محافظ، اسلحه و باتون و شوکر برقی به میدان بیاید” آماده محاکمه او هستند.

اظهارات آقای نوروزی در شبکه‌های اجتماعی هم واکنش گسترده داشت و باعث خشم عده زیادی شد.

آقای نوروزی چند دفتر نمایندگی در نقاط مختلف شهر دارد که به گفته خبرگزاری فارس دفتر او در رباط کریم هدف حمله قرار گرفته است.

بی‌بی‌سی با دفتر اصلی آقای نوروزی در طبقه هفتم مجلس در تهران تماس گرفت که شخص پاسخ‌دهنده درباره آتش‌سوزی و حمله به دفتر او ابراز بی‌اطلاعی کرد اما خبرگزاری فارس گزارش داده که دفتر رباط کریم این موضوع را تایید کرده است.

آقای نوروزی نماینده رباط کریم و بهارستان است. دو منطقه که جزو پرکشته‌ترین مناطق در کشتار آبان ۱۳۹۸ بودند
توضیح تصویر،آقای نوروزی نماینده رباط کریم و بهارستان است. دو منطقه که جزو پرکشته‌ترین مناطق در کشتار آبان ۱۳۹۸ بودند

حسن نوروزی بعد از واکنش‌های گسترده به مصاحبه‌ اخیرش، اظهارات منتشر شده را تکذیب کرد و گفت: “من به آن خبرنگار جعلی گفتم این سوال شما یعنی چه؟ شما می خواهید چه کسی را محاکمه کنید؟ شما تخریبگر و آدمکش را می‌خواهید بر نیروهای دفاعی حاکم کنید؟ احساس کردم این خبرنگار از منافقین باشد که قطعا هم بود، گفتم می‌خواهید من را محاکمه کنید؟ سپس گوشی را قطع کردم. “

اما مدیرمسئول سایت دیده‌بان ایران با دفاع از خبرنگار این سایت و تاکید بر اینکه فایل صدای مصاحبه در دفتر وبسایت موجود است، گفته از آقای نوروزی شکایت خواهد کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا