خبر

کانادا واکسن فایزر را برای کودکان ۵ تا ۱۱ ساله مجاز کرد

سازمان نظارت بر داروها در کانادا پس از آمریکا تزریق دز کاهش یافته واکسن کووید-۱۹ فایزر را برای رده سنی کودکان پنج تا ۱۱ ساله تأیید کرد.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، به دنبال تصمیم مقامات آمریکایی که ماه گذشته واکسن کووید-۱۹ فایزر را برای تزریق به کودکان پنج تا ۱۱ ساله تایید کردند، تنظیم کننده ارشد بهداشت کانادا نیز تزریق دز کاهش یافته این واکسن را برای این رده سنی کودکان تایید کرد.

این دز کاهش یافته واکسن کرونای فایزر که کانادا برای تزریق به کودکان پنج تا ۱۱ ساله مجاز اعلام کرده است، همان دز کاهش یافته  واکسن معمولی فایزر است که در آمریکا توزیع شده است.

این اولین واکسن کرونا است که برای این گروه سنی در کانادا تایید شده است. این کشور ابتدا یک سال پیش تزریق واکسن فایزر را برای همه افراد بالای ۱۶ سال و در ماه مه میلادی برای کودکان ۱۲ تا ۱۵ سال مجاز کرد.

دز کاهش یافته فایزر حدود یک سوم دز طبیعی این واکسن برای بزرگسالان است. این شرکت داروسازی اعلام کرد که این دز کاهش یافته واکسن برای کودکان که با فاصله سه هفته تزریق می‌شود، در طول آزمایش‌های بالینی نشان داد که به اندازه دز کامل برای بزرگسالان مؤثر است.

مقامات کانادایی اعلام کردند: انتظار می رود دزهای واکسن کرونا کودکان در هفته آینده به سایت های واکسیناسیون برسد و تقریباً سه میلیون دز واکسن تا پایان هفته جاری توزیع می شود.

به گزارش ایرنا،  ویروس کرونا موسوم به «کووید۱۹» اواسط ماه دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۱۳۹۸) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد.  ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا