خبر

ناپدید شدن تنیسور زن چینی پس از ادعای تجاوز مقام بلند پایه حزب کمونیست چین

پنگ شوای، تنیسور معروف چینی پس از متهم کردن یکی از مسئولان بلندپایه این کشور به تجاوز ناپدید شده و همین موضوع اعتراضات بین المللی را در پی داشته است. به گزارش Insider، مفقود شدن تنیسور چینی که یکی از بزرگ ترین ستاره های ورزشی این کشور نیز هست در مجامع ورزشی هیاهو به پا کرده است.

پنگ شوای اولین تنیس باز چینی است که در برهه ای در جایگاه نخست جهان قرار گرفته است؛ جایگاهی که در سال ۲۰۱۴ موفق به کسب آن شد. او سه بار در المپیک حضور داشته و در تورنمنت های گرند اسلم، دو بار عنوان نخست را از آن خود کرده است.

پنگ در اوایل نوامبر در شبکه ی اجتماعی Weibo پستی را علیه ژانگ گائولی، معاون نخست وزیر سابق چین مطرح و ادعا کرد که این مقام مسئول او را مجبور به رابطه ی جنسی کرده است. او در این پست طولانی نوشته بود که این اتفاق مقدمه ی رابطه ای چند ساله شده بود و رابطه ی این دو گاهی با رضایت طرفین و گاهی بدون آن بوده است. این پست به فاصله ی ۲۰ دقیقه حذف شده و پس از این بنا بر گزارش ها پنگ دیگر دیده نشده.

نائومی اوزاکا، تنیسور مطرح ژاپنی در این باره ابراز نگرانی و اظهار کرد که امیدوار است پنگ شوای در سلامتی کامل به سر ببرد. استیو سایمون، رئیس انجمن تنیس زنان گفت که پس از چند بار تلاش همچنان در برقراری ارتباط با پنگ شوای ناموفق بوده اند. وی گفت: «حرف پنگ شوای و همه ی زن ها را باید شنید نه این که سانسورشان کرد.»

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا