خبر

ستاره تنیس چینی می‌گوید ‘در امان است’

پنگ شوای، ستاره تنیس چینی روز یکشنبه در تماس ویدیویی با رییس کمیته بین‌المللی المپیک گفته است که حالش خوب است در امان است.

کمیته بین‌المللی المپیک در بیانیه خود گفته که توماس باخ رییس این کمیته ۳۰ دقیقه با خانم پنگ صحبت کرده است.

در این بیانیه آمده : “نگرانی اصلی ما درباره سلامتی خانم پنگ بود و حال او خوب بود.”

خانم پنگ که ۳۵ سال دارد بعد از طرح اتهام آزار جنسی علیه یکی از مقام‌های عالی‌رتبه چین، برای سه هفته ناپدید شده بود.

غیبت او از انظار عمومی به نگرانی گسترده‌ای منجر شد و ستاره‌های ورزشی در کنار دولت‌ها از چین خواستند نشان بدهد که این ستاره ورزش چین در امان است.

در بیانیه کمیته المپیک آمده است که خانم شنگ از نگرانی‌ها بابت غیبتش تشکرد کرده و توضیح داده که حالش خوب است و در خانه‌اش در پکن به سر می‌برد اما در حال حاضر امیدوار است که حریم خصوصی‌اش رعایت شود.

براساس این بیانیه “خانم پنگ ترجیح می‌دهد که درحال حاضر زمانش را با خانواده و دوستانش بگذراند اما از تنیس نیز فاصله نخواهد گرفت.

کمیته بین‌المللی المپیک درعین حال تصویری از این تماس ویدیویی را به بیانیه خود ضمیمه کرده است.

ابراز نگرانی درباره سلامتی خانم پنگ درعین حال باعث شده که رسانه‌های دولتی چین مجموعه عکس و ویدیوهایی از او را منتشر کنند که نشان از سلامتی او دارد.

اوایل روز شنبه، یک خبرنگار دولتی چین ویدیویی در حساب توییتری خود منتشر کرد که خانم پنگ را، خندان، در یک تورنمنت تنیس، در کنار مقام‌های چینی نشان می‌دهد.

خبرگزاری رویترز گزارش داده که سازماندهندگان این رویداد ورزشی تصاویری از خانم پنگ را روی صفحه رسمی “وی‌چت” خود منتشر کرده‌اند.

در عین حال سخنگوی انجمن تنیس زنان به خبرگزاری رویترز گفته این شواهد برای اطمینان از ایمنی خانم پنگ کافی نیست و نگرانی‌ها درباره وضعیت او را رفع نکرده است.

در اواخر روز یکشنبه این انجمن در بیانیه‌ای تازه اعلام کرده که ویدیوهای تازه نگرانی این انجمن درباره سلامتی خانم پنگ یا عدم توانایی او برای ارتباط بدون سانسور با جهان خارج رفع نمی‌کند.

در بیانیه این انجمن آمده: “این ویدیو پاسخگوی خواسته ما برای تحقیق کامل منصفانه و بدون سانسور درباره اتهامات آزار جنسی که از سوی خانم پنگ مطرح شده نیست.

سه هفته پیش خانم پنگ در شبکه اجتماعی چینی ‘ویبو ‘ اتهام آزار جنسی در خانه جانگ گائولی، معاون اول پیشین نخست‌وزیر چین را مطرح کرد اما آن یادداشت اینترنتی بلافاصله توسط مقام‌های مسئول سانسور اینترنت در چین پاک شد. جانگ گائولی، دولتمرد بازنشسته و شناخته شده، زمانی او را مورد آزار قرار داد که دعوت شده بود تا با آقای جانگ و همسرش تنیس بازی کند: “هیچ کاری در آن بعد از ظهر با رضایت من نبود و تمام مدت گریه می‌کردم.”

در پستی که خانم پنگ در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد، نوشته شده بود: “از جایگاه برجسته شخصی مانند شما اطلاع دارم و می‌دانم که گفته بودید از این قضیه نمی‌ترسید. اما اگر فقط خودم باشم و خودم، مانند تخم مرغی که به یک صخره کوبیده می‌شود یا شب‌پره‌ای که دور آتش می‌چرخد و شاهد نابودی خودش است، حقیقت را درباره شما می‌گویم.‌”

خانم پنگ گفته بود با این که می‌داند متهم کردن یک مقام بلندمرتبه ممکن است برایش عواقب داشته باشد، اما می‌خواسته حقیقت افشا شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا