فناوری

آپارات: ایرانسل، بزرگترین تأمین کننده اینترنت کاربران است

با توجه به سهم قابل توجه آپارات در بازار اشتراک ویدیوی آنلاین ایران، این گزارش می‌تواند به خوبی نمایانگر رفتار کاربران ایرانی باشد و داده‌های مفیدی برای ارزیابی جایگاه واقعی هر یک از ارائه‌دهندگان خدمات دیتا، به دست دهد.

به گزارش ایلنا، براساس گزارش منتشر شده توسط آپارات، سرویس اشتراک ویدیوی آنلاین، به تازگی گزارشی درباره عملکرد یک ساله خود منتشر کرده و در بخشی از این گزارش، به رتبه‌بندی تأمین‌کنندگان اینترنت کاربران این سرویس پرداخته است. براین اساس، ایرانسل، بزرگترین تأمین‌کننده اینترنت کاربران این پلتفرم است.این گزارش سالانه، بازه زمانی تیرماه ۱۳۹۹ تا تیرماه ۱۴۰۰ را بررسی کرده و بر اساس آن، ایرانسل با ۲۶ درصد، تأمین‌کننده نخست اینترنت کاربران آپارات است.با توجه به سهم قابل توجه آپارات در بازار اشتراک ویدیوی آنلاین ایران، این گزارش می‌تواند به خوبی نمایانگر رفتار کاربران ایرانی باشد و داده‌های مفیدی برای ارزیابی جایگاه واقعی هر یک از ارائه‌دهندگان خدمات دیتا، به دست دهد.در این رتبه‌بندی، بعد از ایرانسل، همراه اول با ۲۴ درصد و مخابرات با ۲۲ درصد در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.در رتبه‌های بعدی این فهرست، اپراتورهای ثابت، شامل شاتل (۵ درصد)، آسیاتک (۵ درصد)، های‌وب (۴ درصد) و مبین‌نت (۴ درصد) حضور دارند. نکته جالب این گزارش، جایگاه رایتل، اپراتور سوم تلفن‌همراه است که نخستین بار، مجوز ارائه خدمات اینترنت پهن‌باند (3G) در ایران را دریافت کرد و چند سال هم به لطف انحصار، تنها بازیگر این میدان بود؛ ولی با فقط ۲ درصد سهم، در رتبه هشتم این فهرست قرار دارد.

سایر اپراتورهای ثابت دیتا، مانند پیشگامان، صبانت، فن‌آوا، پارس آنلاین، داتک و دیگر ISPها نیز با سهمی حول و حوش یک درصد، در رتبه‌های بعدی این فهرست جا گرفته‌اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا