جامعه

بالگرد فرود نیامد، مادر و فرزند جان باختند

نصب دکل مخابراتی همراه اول در حریم پروازی پد فرود بالگرد بیمارستان زرند اعزام هوایی مادر باردار را با مشکل مواجه کرد و اختلاف2 دستگاه جان مادر باردار و نوزادش را گرفت.
به گزارش تسنیم، نصب دکل مخابراتی در مجاورت بیمارستان امام علی(ع) شهرستان زرند در استان کرمان و در حریم پروازی پد فرود بالگرد، امکان خدمات‌رسانی اورژانس هوایی استان کرمان را با مشکل مواجه کرده است و این مسئله زمانی حاد شد که چند روز قبل مسئولان این بیمارستان برای اعزام یک زن باردار به بیمارستان کرمان درخواست بالگرد اورژانس کردند. اما به‌علت وجود دکل مخابراتی در حریم پروازی پد فرود بالگرد، مسئولان اورژانس هوایی اعلام کردند که امکان فرود بالگرد به محوطه بیمارستان وجود ندارد.
مدیر بیمارستان تامین اجتماعی امام علی(ع) شهرستان زرند گفت: 25آذر‌ماه امسال خانم بارداری با حال عمومی نامساعد به اورژانس مراجعه کرد و پس از انجام مراقبت‌های پزشکی و درمانی توسط تیم پزشکی، به‌خاطر وخامت حال بیمار و شرایط پرخطر بارداری مجبور به اعزام وی با بالگرد شدیم. ما درخواست بالگرد کردیم، اما به‌دلیل وجود دکل مخابراتی امکان فرود بالگرد میسر نشد.
مجید نظری با بیان اینکه ناچار شدیم بیمار را با آمبولانس و   زمینی به بیمارستان مقصد اعزام کنیم، ادامه داد: متأسفانه با وجود همه مراقبت‌های پزشکی که در بیمارستان مقصد انجام شد، این خانم باردار و فرزندش چند روز قبل فوت کردند.
وی با اشاره به اینکه پد فرود بالگرد این بیمارستان در سال 97مورد بهره‌برداری قرار گرفت، گفت: اخیراً شرکت مخابرات با احداث یک دکل مخابراتی در حریم پروازی این پد، باعث شده که استفاده از این پد با مشکل مواجه شود. در آبان‌‌ماه طی نامه‌ای با اداره مخابرات و فرمانداری شهرستان زرند مکاتبه   و تقاضا کردیم که این دکل جابه‌جا و این مزاحمت رفع شود. چرا که این دکل خارج از حریم بیمارستان است و مجوز احداث دکل مخابراتی تحت نظارت و کنترل بیمارستان نبوده است. به‌گفته وی، حتی دفتر فنی هوانیروز و مشاور ذیصلاح نیز از محل بازدید و اعلام کردند تا فاصله 150متری پد فرود بالگرد نباید هیچ مانعی وجود داشته باشد و درصورت بودن مانع ارتفاع آن نباید بیش از 10متر باشد اما این دکل 40تا 50متر ارتفاع دارد.
در همین حال علیرضا خدایی، مدیر ارتباطات سیار مخابرات منطقه کرمان با اشاره به اینکه بیمارستان از ابتدا در جریان احداث دکل بوده و پس از 6 ماه معطلی فضایی را در اختیار ما قرار ندادند، گفت: از همان ابتدا چیزی در ارتباط با وجود پد پروازی و رعایت حریم به ما گفته نشد و ما نقشه‌ای از این مسیر در اختیار نداشتیم.
وی با اشاره به اینکه احداث دکل مخابراتی از حدود یک سال قبل آغاز  و از خرداد‌ماه امسال نیز این دکل نصب شده است، تصریح کرد: بیش از 6‌ماه این دکل در این نقطه نصب شده و از نظر بصری قابل مشاهده بوده اما مکاتبه‌ای با ما نشده است. از طرفی طبق بخشنامه وزارتخانه 50متر باید از بیمارستان فاصله داشته باشد که دکل ما حدود 130متر با بیمارستان فاصله دارد و در شرایط فعلی هم امکان جابه‌جایی دکل وجود ندارد و فقط می‌توانیم 6 متر از ارتفاع آن را کم کنیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا