فناوری

مدیرعامل سیگنال استعفا کرد

ماکسی مارلین اسپایک، مدیرعامل سیگنال از مقام خود در این سرویس پیام رسان محبوب کناره گیری کرد.

مارلین اسپایک در یک پست وبلاگ اعلام کرد همیشه می خواست مطمئن باشد فعالیت این اپلیکیشن پس از وی هم بتواند استمرار پیدا کند. وی که به مدت حدود یک دهه در این اپلیکیشن فعالیت داشت، تلاش زیادی برای فعالیت آن از نوشتن همه کدهای اندروید و سرور تا مدیریت آن داشت. با این حال مارلین اسپایک توضیح داد این اپلیکیشن اکنون در موقعیت بهتری برای فعالیت بدون حضور وی در مقام مدیرعامل قرار دارد.

به گفته مارلین اسپایک، در مدتی که سیگنال در جست و جوی یک مدیرعامل جدید خواهد بود، برایان اکتون به عنوان مدیرعامل موقت فعالیت خواهد کرد. اکتون پس از این که شرکت مِتا (فیس بوک سابق) را در سال ۲۰۱۷ ترک کرد، در تاسیس سیگنال مشارکت داشت. وی هم موسس واتس‌اپ پیش از خریداری شدن آن توسط شرکت مِتا در سال ۲۰۱۴ بود و اکنون در هیات مدیره بنیاد سیگنال حضور دارد.

سیگنالی یکی از بهترین اپلیکیشنهای پیام رسان برای اندروید است و قابلیتهای زیادی شامل رمزنگاری سربه سر دارد که در واتس‌اپ هم دیده می شود. سیگنال سال میلادی گذشته شاهد افزایش شمار کاربران پس از اعلام تغییرات جدید در سیاست حریم خصوصی واتس‌اپ و مهاجرت گسترده کاربران این پیام رسان رقیب بود. از آن زمان تلاشهایش در پیام رسانی را پیرامون حریم خصوصی کاربرانش مضاعف کرد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری اندروید سنترال، مارلین اسپایک اعلام کرد کناره گیری وی از مقام مدیرعاملی، بخش یکپارچه از توسعه موفقیت سیگنال در یک دهه آینده است و وی یکی از اعضای هیات مدیره بنیاد سیگنال خواهد بود تا به راهنمایی مدیرعامل جدید کمک کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا