جامعهخبر

هواپیمای اوکراینی؛ تایید دیدار فرمانده سپاه با خانواده لاری: ‘روایت خانواده ناقص است’

سخنگوی سپاه پاسداران دیدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران را با خانواده اسدی لاری والدین دو نفر از کشته‌شدگان در هواپیمای اوکراینی تایید کرد اما گفت روایت این خانواده “ناقص، جهت‌دار و تحریف شده” است.

محسن اسدی لاری و زهرا مجد، والدین محمدحسین و زینب اسدی لاری از کشته‌شدگان در هواپیمای اوکراینی در گفت وگو با روزنامه شرق و پایگاه خبری انصاف نیوز عنوان کردند فرمانده سپاه پاسداران به آنها گفته بود “اگر هواپیما سقوط نمی‌کرد، جنگ با آمریکا در می‌گرفت و ده میلیون نفر کشته می‌شدند.”

اکنون رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران می‌گوید “مادر محترمه شهیدان اسدی لاری در بیان چگونگی دیدار و نیز سخنان فرمانده کل سپاه با وی و همسرش دچار اشتباه شده‌اند و پس از گذشت حدود دو سال از این اتفاق ( بهمن ۹۸) نقل ناقص ، جهت‌دار و تحریف شده ای را ارائه کرده‌اند”.

به گفته سخنگوی سپاه اطلاق این جمله که “اگر اینها نبودند چه جنگی می‌شد و اگر این اتفاق (سانحه) نمی‌افتاد ۱۰ میلیون جمعیت کشته می‌شدند و این واقعه باعث شد که این جنگ رخ ندهد” به فرمانده کل سپاه “امری خلاف واقع و به دور از انصاف است”.

رمضان شریف اضافه کرده که “کلید واژه «سپر انسانی» که از آغاز انقلاب تاکنون علیه فرزندان ملت ایران در این نهاد انقلابی و دیگر مدافعان وطن به کار گرفته شده است، نخ نما و شکست خورده است”.

رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران م
رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران

خانواده اسدی لاری در مصاحبه خود با انصاف نیوز هم گفته بودند سپاه با زدن این هواپیما از فرزندانشان به عنوان سپر انسانی استفاده کرده است.

رمضان شریف در بخش دیگری از توضیح خود درباره این دیدار نیز ادامه داد که برخلاف گفته‌های زهرا مجد، فرمانده سپاه پاسداران با درخواست محسن اسدی لاری نزد آنها رفته بود.

او گفته “هرچند سپاه دیدار با خانواده های این شهدای عزیز را برای خود افتخار و تکلیف می‌داند و در این راستا اراده خود را با حضور فرماندهان و مسئولین در منازل آنان نشان داده است ، اما نقل خانم اسدی لاری درست و دقیق نبوده و همانگونه که گفته شد پدر ارجمند شهیدان دیدار با فرمانده کل سپاه را از سردار سلیمانی (معاون بازرسی سپاه) خواسته بودند و ایشان و همسر محترمشان خانم اسدی لاری حتی در تاریخ ۹ آذر ماه ۹۹ کتاب نخبگان آسمانی را که پیرامون فرزندان‌شهید خود نوشته بودند را پس از حدود یکسال از دیدار به عنوان هدیه برای سردار سلامی ارسال کرده اند”.

سخنگوی سپاه در توضیح این دیدار گفته “در عصر پنج شنبه مورخ ۱۷ بهمن ماه ۹۸ به همراهی سردار سلیمانی ( معاون بازرسی سپاه)، سردار شریفی (مدیر ایثارگران سپاه ) و چند تن دیگر از مسئولین سپاه در منزل وی حضور می‌یابند؛ در این دیدار همچنین علاوه بر خانواده محترم تعدادی از بستگان نیز حضور داشتند”.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا