انرژی

ادامه کشمکش ونزوئلا و ایتالیا بر سر وزیر نفت سابق!

درحالی‌که ایتالیا درخواست ونزوئلا برای استرداد رافائل رامیرز، وزیر نفت و رییس سابق شرکت نفتی دولتی PDVSA را رد کرده است، این پرونده وارد فاز جدیدی شده است.

رامیرز منکر اتهامات فساد شده و اظهار کرده که نیکلاس مادورو، رییس جمهور ونزوئلا به دنبال بدنام کردن وی به دلیل اظهارات ضد دولتی بوده است.

مقامات ونزوئلا در سال ۲۰۱۸ از اینترپل درخواست کردند محل رامیرز را که به اختلاس متهم شده بود، شناسایی و وی را دستگیر کند و متعاقبا در سال ۲۰۲۰ درخواست استرداد وی را از ایتالیا مطرح کردند.

روبرتو دی ویتا، وکیل ایتالیایی رامیرز به رویترز گفت: دادگاه عالی ایتالیا به صورت قطعی درخواست استرداد را غیرقابل قبول عنوان کرد. وی گفت: این دادگاه حکم قبلی را مبنی بر این که رامیرز نمی تواند به ونزوئلا استرداد شود را تایید کرد. احکام دادگاه در ایتالیا ابتدا به افراد دخیل در پرونده اعلام شده و سپس به صورت عمومی منتشر می شوند.

رامیرز به مدت یک دهه وزیر نفت و رئیس شرکت نفتی دولتی PDVSA ونزوئلا بود که بخشی از بزرگترین ذخایر نفت جهان را در کنترل دارد. دادگاه عالی ونزوئلا در سال ۲۰۲۰ در فیس بوک اعلام کرد رامیرز با اتهامات کیفری شامل اختلاس و تقلب در مناقصه‌های قراردادهای نفتی روبروست.

بر اساس گزارش رویترز، وی در سال ۲۰۱۷ پس از این که علنا از مادورو و وضعیت صنعت نفت ونزوئلا انتقاد کرد، از سمت خود به عنوان نماینده ونزوئلا در سازمان ملل برکنار شد. وی یکی از نزدیکان و طرفداران هوگو چاوز، رییس جمهور فقید ونزوئلا بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا