چندرسانه‌ایفناوری

عجله کار دست همراه اول داد

بامداد امروز زلزله‌ای 6 ریشتری در کوخرد هرمزگان روی داد و ساعاتی بعد ابتدا این همراه اول، از بین اپراتورهای ارتباطی کشور بود که اعلام کرد هیچ مشکلی در شبکه و خدمت رسانی به مردم ندارد. اطلاع رسانی‌ای که چند بعد توسط روابط عمومی وزارت ارتباطات تلویحاً تکذیب شد.

به گزارش تریبون، ساعت 2 و 45 دقیقه صبح 26 اسفندماه، زلزله‌ای با قدرت 6 ریشتر حوالی کوخرد، از استان هرمزگان را لرزاند و ساعت 8 و 52 دقیقه همراه اول به عنوان اولین اپراتور تلفن همراه کشور طی خبری با عنوان «پایداری شبکه همراه اول در مناطق زلزله زده استان هرمزگان» اعلام کرد که با وجود وقوع زلزله 6 ریشتری در حوالی کوخرد استان هرمزگان، ترافیک شبکه دراین منطقه زلزله زده و حوالی آن روان و بدون اختلال است. این درحالی بود که حدود ساعت 9 و 45 دقیقه صبح مهدی سالم، مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات در حساب کاربری خود در توئیتر اعلام کردزلزله صبح امروز در بخش کوخرد «آسیب گسترده‌ای به زیرساخت‌های ارتباطات نزده است و تنها یک سایت همراه اول در منطقه بلدان به علت قطع برق در حال حاضر قادر به سرویس دهی نیست.»

تصویر خبر منتشر شده توسط همراه اول که خبر از پایداری شبکه این اپراتور در مناطق زلزله زده میدهد

تصویر اطلاع رسانی رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که خبر از قطعی یک سایت همراه اول دارد

اگرچه دقایقی بعد طی یک توئیت دیگر، رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات اعلام کرد همه سایت‌ها به حالت عادی برگشته‌اند اما از زمان وقوع زلزله تا زمان اعلام خبر همراه اول مبنی بر پایداری شبکه شان، 6 ساعت و تا برطرف شدن مشکل برق رسانی به سایت خاموش شده، طبق اعلام وزارت ارتباطات نزدیک به 9 ساعت، شبکه همراه اول با اخلال مواجه بوده و عجله در انتشار خبر پایداری توسط همراه اول، کار دست این اپراتور داده است.

تصویر خبر منتشر شده توسط ایرانسل

طی زلزله به وقوع پیوسته ایرانسل پس از بررسی‌های انجام شده، ساعت 9 و 42 دقیقه اعلام کرد از شبکه‌ پایداری برخوردار است.

ایرانسل در این خبر مطابق روال قبلی اعلام آمادگی کرده است تا در صورت درخواست اپراتورهای دیگر از طریق رومینگ ملی، میزبان مشترکان آنها نیز میتواند باشد. این امکان، شرایطی را فراهم میکند که مثلاً در چنین شرایطی که بخشی از مشترکان همراه اول در بستک نیمه شب و امروز صبح تجربه کردند، با برقراری رومینگ ملی، از شبکه ایرانسل یا اپراتور دیگری استفاده کنند و با مشکلی رو به رو نباشند.

به گزارش ایرنا، فعلاً 1 کشته و 30 زخمی از این زلزله گزارش شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا