بازار سرمایه

تحریم‌های جدید بریتانیا علیه ایران و روسیه

بریتانیا به دلیل ادامه جنگ در اوکراین تحریم‌های جدیدی علیه روسیه و ایران اعمال کرد. همزمان کنفرانس بین‌المللی کمک‌رسانی به اوکراین متعهد به بسته کمکی یک میلیارد یورویی در طول زمستان شد.

دولت بریتانیا تحریم‌های جدیدی را علیه روسیه و ایران به دلیل جنگ در اوکراین اعمال کرد. مقامات لندن گفتند که هدف اصلی این تحریم ها فرماندهان نظامی روسیه است که واحدهایشان در حملات موشکی به شهرهای اوکراین و زیرساخت‌های غیرنظامی این کشور شرکت داشتند.

این اقدام تنبیهی همچنین تاجران ایرانی را برای تولید و تحویل پهپادهای نظامی مورد استفاده در حملات هوایی روسیه هدف قرار می‌دهد. این بسته در مجموع شامل ۱۶ مورد تحریم جدید است.

ادامه درگیری در شرق اوکراین

منطقه دونتسک در شرق اوکراین دوباره صحنه درگیری شدید شده است. به گزارش رویترز، اوکراین و روسیه هر دو از دفع حملات طرف مقابل خبر می‌دهند.

سرفرماندهی نیروهای مسلح اوکراین گفت که نیروهای روسیه در ده منطقه به عقب رانده شده اند. دنیس پوشیلین، مسئول اداره منطقه الحاق شده دونتسک که از سوی روسیه به این مقام منصوب شده است، اعتراف کرد که پیشروی نیروهای روسی با دشواری روبرو شده است. با این حال، بیش از نیمی از منطقه دونتسک تحت کنترل روسیه است.

کمک یک میلیارد یورویی برای اوکراین

در کنفرانس بین المللی حمایت از اوکراین که روز سه‌شنبه ۱۳ دسامبر ازجمله با حضور رئیس‌جمهوری فرانسه، نخست‌وزیر اوکراین، وزیر خارجه آلمان و همسر رئیس‌جمهوری اوکراین در پاریس برگزار شد، کشورها متعهد شدند که حدود یک میلیارد یورو به اوکراین کمک کنند. 

کاترین کولونا، وزیر امور خارجه فرانسه گفت، عمده این کمک‌ها مادی و برای احیای انرژی و تامین آب، حمل و نقل و خدمات بهداشتی و نیز به حوزه تغذیه اختصاس یافته است. او افزود: «با این کمک، ما تأثیر مستقیمی بر زندگی میلیون‌ها نفر خواهیم داشت.»

این کمک‌های فوری و اضطراری که قرار است در طول زمستان به اوکراین برسد، شامل ژنراتورها، ترانسفورماتورها، مصالح ساختمانی و ماشین‌های آتش نشانی می‌شود. 

زلنسکی: ۸۰۰ میلیون یورو برای تامین انرژی نیاز است

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین هزینه کشور جنگ‌زده‌اش برای تأمین انرژی در زمستان امسال را حدود ۸۰۰ میلیون یورو برآورد کرده است.

زلنسکی از طریق گفت‌وگوی ویدیویی در آغاز کنفرانس بین‌المللی اوکراین در پاریس گفت: «ژنراتورهای برق اکنون به اندازه خودروهای زرهی و جلیقه‌های محافظ ضروری هستند.»

رئیس‌جمهوری اوکراین گزارش داد که پس از هر حمله روسیه به زیرساخت‌ها، مهندسان دست به کار می‌شوند تا برق میلیون‌ها شهروند اوکراینی را تأمین کنند. کشور او برای تعمیر خطوط برق فشار قوی و توربین‌های گاز به ترانسفورماتور، ابزار و قطعات یدکی نیاز دارد. علاوه بر این، در زمستان امسال به واردات برق از کشورهای اتحادیه اروپا وابسته است.

اوکراین تا پیش از شروع جنگ تجاوزکارانه روسیه، از صادرکنندگان برق به کشورهای اتحادیه اروپا بود.

کمک زمستانی فوری ۵۰ میلیون یورویی آلمان

آلمان تعهد داد که ۵۰ میلیون یورو دیگر به عنوان کمک زمستانی در اختیار اوکراین بگذارد. آنالنا بربوک، وزیر امور خارجه آلمان، در آغاز کنفرانس بین‌المللی اوکراین در پاریس گفت: «پول به تنهایی از یخ‌زدگی و مردن از تشنگی محافظت نمی‌کند و به همین دلیل است که کمک‌های فنی مشخص بسیار مهم است.»

بربوک افزود: «ما نه تنها به بودجه نیاز داریم، بلکه به ژنراتور، ترانسفورماتور و کابل نیاز داریم.»

وزیر خارجه آلمان گفت که کشورش همچنین در حال مذاکره با راه‌آهن سراسری “دویچه بان” برای انتقال لوکوموتیو به اوکراین است. این امر مستلزم تغییر مسیر است، اما کار در حال انجام است.

کنفرانس پاریس در وهله نخست بر بازسازی مهم‌ترین زیرساخت‌ها برای کمک به مردم اوکراین برای عبور از زمستان تمرکز دارد. دولت فرانسه قصد دارد یک پلتفرم اینترنتی برای هماهنگی بهتر نیازهای اوکراین و تعهدات کمک‌های جامعه بین‌المللی راه‌اندازی کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا