فناوری

آیا طی هفته‌های آینده مدیرعامل همراه اول تغییر میکند؟

چند روز قبل بود که خبر تغییر اعضای هیأت مدیره همراه اول منتشر شد و سعید مارکلایی و حسین میرزاپور جانشینان بابک تراکمه و سید مجید صدری در هیأت مدیره این اپراتور شدند.

به گزارش تریبون، همراه اول در خبری که 14 آذرماه منتشر کرد، اطلاع داد که یک روز قبل از آن تاریخ یعنی در 13 آذر ماه، در مراسمی رسمی اعضای جدید هیأت مدیره معرفی شدند.

پیش از آن بود که میرزاپور در هیات مدیره همراه اول، خبر موافقت وزیر ارتباطات با استعفای او از عضویت در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات را منتشر کرد. حسین میرزاپور، مشاوره وزیر ارتباطات در امور راهبردی و بین‌الملل، قائم‌مقامی پژوهشکده سیاست‌گذاری علم، فناوری و صنعت دانشگاه صنعتی شریف و ریاست کارگروه داده و حکمرانی ستاد هوشمندسازی و اقتصاد دیجیتالی معاونت علمی فناوری ریاست‌جمهوری را در کارنامه خود دارد.

سعید مارکلایی نیز فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد فیزیک از دانشگاه صنعتی شریف است و دکتری حرفه‌ای DBA از دانشگاه شهید بهشتی دارد. معاون خدمات مشتریان همراه اول، عضو هیات مدیره هلدینگ مبین ایران، مدیر SBU سلامت هوشمند فناپ، مدیرعامل شرکت اتیک پارس شرکت فناپ و معاون برنامه‌ریزی و توسعه مرکز فناوری اطلاعات وزارت بهداشت از سوابق کاری او به شمار می‌رود.

بنابراین، با این تغییرات، طبق آنچه وبسایت رسمی همراه اول منتشر کرده است، اعضای هیأت مدیره این اپراتور مهدی اخوان بهابادی، علی بقایی، حجت نیکی ملکی، محمد سعید سرافراز، سعید مارکلایی و حسین میرزاپور هستند که علی بقایی رئیس هیأت مدیره، مهدی اخوان بهابادی مدیرعامل و بقیه افراد، اعضای این هیأت محسوب می‌شوند.

اما سوال اصلی اینجاست که آیا اینبار، با توجه به تغییراتی که زمزمه‌اش در حوزه تلکام به گوش می‌رسد، قرار است مهدی اخوان بهابادی از سمت مدیرعاملی جابه‌جا شود؟ یا او کماکان سکان اداره‌ این اپراتور را به عهده خواهد داشت؟

اخوان بهابادی که در آذرماه 1398 بعد از حمید فرنگ، مدیرعامل همراه اول شد، اخباری پیرامون معرفی خود برای تکیه بر کرسی وزارت در ابتدای دولت سیزدهم نیز می‌شنید، اما این اتفاق نیفتاد، اگرچه شاید برنامه‌هایی نیز برای ارائه و حضور در این پست داشت.

او در این 3 سال، تلاش کرده است با تغییراتی در لایه‌های گوناگون شرکت زیرمجموعه‌اش، همراه اول را از اپراتوری که بیشتر تمرکز بر ارائه خدمات پایه مکالمه و پیامک دارد به اپراتوری فعال در حوزه تکنولوژی دیجیتال نشان دهد. باید دید، هیأت مدیره جدید همراه اول بناست تغییراتی برای توسعه و پیشرفت این اپراتور در سطح مدیرعامل داشته باشد یا نه؟

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا