بدون دسته بندیخبرفناوری

ایران در تامین فناوری در کشور اندونزی جایگزین هند و چین می‌شود

معاون علمی رییس جمهور گفت: اگر ایران تکنولوژی مورد نیاز اندونزی را تامین کند، حتی اگر به نسبت هندی ها و چینی ها مقداری گران تر هم باشد، ترجیح می دهیم با ایران کار کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، معاون علمی رییس جمهور از استقبال اندونزیایی‌ها برای اجرای سریع‌تر توافق‌نامه‌های سفر اخیر آیت‌الله رئیسی به این کشور، شامل تاسیس دو شرکت مشترک برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی، ایجاد دفتر مشترک بخش خصوصی در اندونزی و … خبر داد.

تاسیس دو شرکت مشترک برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیمارستان ها و مراکز درمانی اندونزی، ایجاد دفتر مشترک بخش خصوصی دو کشور در اندونزی برای ارتباط هرچه بیشتر فناوران با متقاضیان فناوری در این کشور و البته اعزام یکصد نفر از فناوران به اندونزی برای کشف فرصت های همکاری دو جانبه خبرهای خوش معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور به دانش بنیان ها است که از ثمرات سفر پربار اخیر آیت الله رئیسی رییس جمهور به اندونزی محسوب می شود.

اول خردادماه امسال بود که آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رییس جمهور در صدر یک هیأت عالی‌رتبه به دعوت رسمی «جوکو ویدودو» رئیس‌جمهور اندونزی در سفری دو روزه با هدف تعمیق و گسترش روابط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی در رأس هیأتی بلندپایه عازم اندونزی شد.

اندونزی کشوری مسلمان و از جمله کشورهای مهم در منطقه جنوب شرق آسیاست که جایگاه مهمی در ترتیبات منطقه‌ای و بین‌المللی داشته و در «آ. سه. آن»، سازمان همکاری‌های اسلامی، کشورهای جنبش عدم تعهد و دی هشت (D-۸) نیز عضویت دارد.

هرچند سفر رییس جمهور به اندونزی در داخل کشور برخی حواشی و هجمه‌ها و دروغ پردازی‌ها را علیه دولت مردمی مبنی بر اهدای مجانی این دستگاه به بیمارستانی در اندونزی و همچنین قول ساخت ۱۲ بیمارستان در این کشور را بدنبال داشت، اما معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری این سفر را یکی از سفرهای پربار و جذاب برای حوزه علم و فناوری می داند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا