اقتصاد

بودجه شبکه آزمایشگاهی۲۵۰ درصد افزایش یافت

بودجه شبکه آزمایشگاهی در سال ۱۴۰۲ با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، نسبت به سال گذشته ۲۵۰ درصد افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، خدمات حمایتی شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی در سال جاری با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، به ۹۰۰ میلیارد ریال افزایش داده شد. بر این اساس، در سال جاری ۳۰۰ میلیارد ریال حمایت‌های عمومی و ۶۰۰ میلیارد ریال حمایت برنامه محور در شبکه آزمایشگاهی ارایه می شود.

همچنین در سال ۱۴۰۲ علاوه بر اعتبارات عمومی باشگاه مشتریان شبکه آزمایشگاهی ویژه اعضای هیئت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی که به صورت فصلی ارایه می شود، اعتبارات جدید مبتنی بر فعالیت‌های برنامه محور در حوزه توسعه فناوری و همچنین خروجی فعالیت‌های پژوهشی نیز ارایه خواهد شد.

در سال جاری، پژوهش‌هایی که در راستای رفع نیازهای اساسی فناورانه، صنعتی و اولویت دار اعلام شده از سوی ستادهای فناوری راهبردی معاونت علمی باشند، اعتبارات ویژه‌ای در قالب طرح های خدمات آزمایشگاهی برنامه محور دریافت می کنند.

این اعتبارات شامل جوایز تشویقی مبتنی بر خروجی های پژوهشی، مانند جایزه انتشار مقاله منتج شده از طرح پژوهشی در مجلات منتخب، جایزه ثبت اختراع خارجی (پتنت)، انتخاب موضوع فعالیت های پژوهشی در زمینه اولویت‌های پژوهشی توسعه فناوری اعلام شده از سوی ستادهای توسعه فناوری و همچنین حمایت از طرح های پژوهشی دانش آموزی با راهبری مرکز توسعه فناوری های راهبردی است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا