اقتصادخبرفناوری

سقوط ۹۶ درصدی درآمد سامسونگ

شرکت سامسونگ الکترونیکس، کاهش ۹۶ درصدی احتمالی سود عملیاتی در سه ماهه دوم را گزارش کرد که بزرگترین کاهش درآمد سه ماهه این شرکت از سال ۲۰۰۹ به این طرف خواهد بود.

به گزارش ایسنا، بزرگترین تولیدکننده تراشه حافظه و سازنده تلفن هوشمند در جهان، در بیانیه درآمدهای اولیه، برآورد کرد سود عملیاتی این شرکت در سه ماهه آوریل تا ژوئن، به ۶۰۰ میلیارد وون (۴۵۸ میلیون دلار) در مقایسه با ۱۴.۱ تریلیون وون (۱۰.۸ میلیارد دلار) در مدت مشابه سال گذشته کاهش پیدا کرده است. این پایین‌ترین میزان سود سه ماهه سامسونگ از زمان ثبت سود ۵۹۰ میلیارد وون (۴۵۱ میلیون دلار) در سه ماهه نخست سال ۲۰۰۹ محسوب می‌شود.

ارزش سهام سامسونگ در پی انتشار این گزارش، ۱.۴ درصد نزول کرد که کاهش بیشتری در مقایسه با افت ۰.۶ درصدی کل بازار بود. این شرکت قرار است جزئیات درآمدش را ۲۷ ژوئیه منتشر کند.

سامسونگ در سه ماهه اول (ژانویه تا مارس)، ضرر ۴.۵۸ میلیارد وون (۳.۵ میلیارد دلار) را در کسب و کار تراشه خود گزارش کرده بود که ناشی از کاهش بیشتر قیمت تراشه حافظه و نزول ارزش موجودی تراشه این شرکت بود. اما در سه ماهه دوم، ضرر کسب و کار تراشه حافظه سامسونگ با فروش بیشتر تراشه DRAM، احتمالا کمتر شده است.

رکود بازار تراشه حافظه، سال گذشته آغاز شد و انتظار می‌رفت در سه ماهه سوم، به نتایج مالی ضربه بزند اما تحلیلگران می‌گویند بهبود آن ممکن است شروع کوچکی داشته باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا