اقتصادخبر

اینترنت ثابت ۲۰ درصد سریع تر شد/ هیچ سایت علمی فیلتر نشده است

وزیر ارتباطات در پاسخ به گلایه برخی کاربران درباره سرعت اینترنت گفت: اینترنت ثابت در مقایسه با قبل ۲۰ درصد سریع تر شده است.

عیسی زارع پور امروز در برنامه پاسخگویی بی واسطه اعضای هیأت دولت به مطالبات مردمی در خصوص مشکل یکی از کاربران در خصوص فیلترینگ و ضعیف شدن اینترنت تصریح کرد: موضوع فیلترینگ فقط مربوط به وزارت ارتباطات نیست، در آینده به سمت دیجیتال شدن و استفاده از اینترنت اشیا و حتی خانه هوشمند پیش می‌رویم و لازم است پلتفرم‌های داخلی در کشور حضور داشته باشند.

وی افزود: وظیفه ما در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این است که جایگزین پلتفرم‌های خارجی را پیدا کنیم. از سوی دیگر همچنان نزدیک ۴۰ میلیون نفر از پلتفرم‌های داخلی استفاده می‌کنند و این بدین معناست که استقبال همچنان وجود دارد.

وزیر ارتباطات ادامه داد: چند هزار سایت خطای ۴۰۳ می‌دهد که نشان می‌دهد آنها ما را تحریم کرده اند لذا ما سرویس ۴۰۳.online راه اندازی کردیم تا تحریم شأن را دور بزنیم.

زارع پور همچنین در خصوص نارضایتی یکی از کاربران در خصوص اینترنت در شهر همدان گفت: برای بررسی سرعت اینترنت می‌توان به سایت اسپید تست مراجعه کرد و همچنین تست سرعت داد و برای این موضوع فیبر نوری را در نظر گرفتیم. با مقایسه سرعت اینترنت ثابت نسبت به گذشته می‌توان گفت که ۲۰ درصد سرعت افزایش یافته است اما هنوز در جایگاه خوبی نیستیم.

وی همچنین تاکید کرد: هیچ سایت علمی در ایران فیلتر نشده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا