اقتصادخبر

معاون بانک مرکزی: دامنه اعتبارسنجی به شبکه بانکی محدود نیست

معاون نظارت بانک مرکزی بر محدود نبودن دامنه شمول سیستم اعتبارسنجی جدید به شبکه بانکی تاکید کرد و از امکان استفاده کسب‌وکارها از زیرساخت اعتبارسنجی خبر داد.

به گزارش پیوست، در اواخر خردادماه بانک مرکزی از تغییر مدل اعتبارسنجی خبر داد. در مدل اعتبارسنجی جدید، مدل امتیازدهی اعتباری به اشخاص حقیقی بازنگری شد و معیارهایی چون سابقه اشخاص در پرداخت چک، سابقه محکومیت‌های مالی اشخاص، وضعیت پرداخت مالیات و پرداخت جرایم راهنمایی و رانندگی در مدل اعتبارسنجی جدید مبنای امتیازدهی اعتباری به اشخاص حقیقی قرار گرفت. اکنون معاون نظارت بانک مرکزی از عملیاتی شدن مدل جدید اعتبارسنجی در چند هفته آینده ابزار امیدواری کرده است و از امکان استفاده کسب‌وکارها از زیرساخت اعتبارسنجی خبر داده است.

ابوذر سروش، معاون نظارت بانک مرکزی در خصوص اعتبارسنجی در بانک‌ها گفت: موضوع تقویت سیستم‌های اعتبارسنجی در بانک‌ها سال‌های اخیر مد نظر بوده است که بانک مرکزی یک پایگاه داده اطلاعات اعتباری در اختیار دارد که دستگاه‌های مختلف باید اطلاعات مربوط به این پایگاه را در اختیار بانک مرکزی قرار دهند که خوشبختانه برخی دستگاه‌ها این اطلاعات را در اختیار بانک مرکزی قرار دادند و البته برخی از دستگاه‌ها نیز فعلاً اطلاعات لازم را ارائه نکردند که بانک مرکزی پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا