خبر

بررسی ادعای سوریان درباره قهرمانی روسیه

بر خلاف اظهارات سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران، اشتباهی در احتساب امتیازات و مدالهای روسیه در رقابت‌های جهانی ترکیه رخ نداد و قهرمانی این تیم ارتباطی به امتیازات بلاروس نداشت.

به گزارش ایسنا، رقابت‌های کشتی فرنگی نوجوانان جهان ۲۰۲۳ با قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران به پایان رسید. اما ایران در شرایطی با مجموع ۱۱۳ امتیاز بر سکوی نخست این مسابقات ایستاد که روسیه با اختلاف و با مجموع ۱۶۵ امتیاز عنوان قهرمانی این مسابقات را بدست آورد اما به دلیل محرومیت کشتی‌گیران این کشور از احتساب امتیاز تیمی، عنوان قهرمانی به تیم ایران رسید.

 اما محسن سوریان سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران در گفتگویی که با ایسنا داشت، مدعی شد قهرمانی روس‌ها به اشتباه محاسبه شده چرا که مدال‌های دو کشور روسیه و بلاروس تجمیع شده است!

اما بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد بلاروس با ۹ کشتی‌گیر در ۱۰ وزن در این مسابقات حاضر شد و تنها در وزن ۴۵ کیلوگرم نماینده ای در مسابقات جهانی نداشت. بلاروس در پایان این مسابقات تنها در وزن ۶۰ کیلوگرم توسط گوریایف به مدال برنز رسید و ۸ کشتی‌گیر دیگر این کشور از رسیدن به مدال بازماندند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا