خبر

انتقاد چارلی کافمن از استودیوهای هالیوودی/ پولشان چندش‌آور است

چارلی کافمن فیلمنامه‌نویس برنده اسکار، به تازگی در جشنواره فیلم سارایوو ۲۰۲۳ تجلیل شد و با برگزاری مستر کلاسی، روسای استودیوهای هالیوود را مورد انتقاد قرار داد و گفت آن‌ها حاضرند هنر فیلم‌سازی را به خاطر سود قربانی کنند.

کافمن همچنین در گفت‌و گویی به ورایتی گفت: این منزجر کننده است، زیرا آنها کاری انجام نمی‌دهند. در واقع چرا انجام می‌دهند؛ آن‌ها آسیب می‌زنند، این همان کاری است که آنها انجام می‌دهند. آنها به هنر آسیب می‌رسانند و با این کار به بشریت صدمه می‌زنند و وقتی نتیجه نهایی و صرفه جویی در پول برای آنها هدف اصلی است، دیگر چیزی به اسم هنر باقی نمی‌ماند.

نویسنده برنده جایزه اسکار برای «درخشش ابدی یک ذهن پاک» که ۳ نامزدی دیگر اسکار هم در کارنامه دارد، برای دریافت جایزه یک عمر دستاورد هنری از مهمانان امسال جشنواره سارایوو است. در طول هفته او با یک تی‌شرت خاکستری که روی آن نوشته شده بود «انجمن نویسندگان در اعتصاب» در خیابان‌های پایتخت بوسنی دیده شد.

وی در مسترکلاسی که در این جشنواره برگزار کرد، تاکید کرد که تفاوت بین هنر و هزینه مرسوم هالیوود، تفاوت بین حقیقت و مهملات است.

وی گفت: استودیوها به کار خود ادامه خواهند داد و به تولید زباله ادامه خواهند داد، زیرا زباله در این مرحله ثروت زیادی برایشان خلق می‌کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا