اقتصادخبرفناوری

اگر امنیت شغلی می‌خواهید استفاده از هوش مصنوعی را یاد بگیرید

هوش مصنوعی به این زودی جایگزین کارمندان نخواهد شد. شرکت غول فناوری IBM در گزارش جدید خود که در مورد پیامدهای هوش مصنوعی در مشاغل صحبت می‌کند، آورده است: افرادی که از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند، جایگزین افرادی خواهند شد که از آن استفاده نمی‌کنند.

شرکت‌ها به سرعت هوش مصنوعی را وارد کار خود می‌کنند تا زمان کارمندان خود را آزاد کنند و بتوانند روی مسائلی تمرکز کنند که نیاز به توجه شخصی آنها دارد. نکته‌ای که در مورد هوش مصنوعی وجود دارد این است که دقیقاً همان کاری را انجام می‌دهد که شما آن را آموزش داده‌اید. بنابراین اغراق‌های پیرامون این فناوری جدید که مشاغل مردم را می‌رباید و بشریت را تحت سلطه خود درمی‌آورد، بی‌پایه و اساس است.

مدیرانی که آی‌بی‌ام با آنها صحبت کرده است، تخمین می‌زنند که ۴۰ درصد از نیروی کار به دلیل پیاده‌سازی هوش مصنوعی و گسترش اتوماسیون طی ۳ سال آینده، نیاز به بهبود مهارت‌های خود خواهند داشت. این بدان معناست که حدود ۱.۴ میلیارد از ۳.۴ میلیارد نیروی کار جهانی تحت تأثیر قرار خواهند گرفت.

اخیرا بسیاری از دانشگاه‌های برتر مانند دانشگاه کمبریج و دانشگاه ادینبرو دوره‌هایی دارند که به اخلاق هوش مصنوعی و این که چگونه افرادی که در این زمینه کار می‌کنند می‌توانند حفاظ‌هایی پیرامون این فناوری ایجاد کنند، پرداخته‌اند.

ارائه‌دهندگان آموزش آنلاین نیز دوره‌ها، برنامه‌ها، مدرک‌ها و گواهی‌های متمرکز بر هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی دارند، به این امید که افراد بیشتری آن‌ها را برای تقویت مهارت‌های حرفه‌ای خود انتخاب کنند.

بر اساس یک گزارش که به تازگی منتشر شده است، سنگاپوری‌ها در این امر، پیشگام هستند. کارمندان سنگاپوری در پذیرش هوش مصنوعی سریع‌ترین افراد جهان هستند و کسانی هستند که مهارت‌های مرتبط با کار با هوش مصنوعی را به نمایه‌های خود در سکوی لینکدین اضافه کرده‌اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا