انرژی

کاهش دما در برخی نقاط کشور

صادق ضیاییان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی دو روز آینده به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی ، ارتفاعات زاگرس مرکزی، ارتفاعات هرمزگان و جنوب فارس و برخی نقاط اردبیل رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

وی در ادامه گفت: جمعه (۳ شهریورماه) با نفوذ جریانات خنک شمالی در ارتفاعات استان‌های واقع در شمال غرب، برخی نقاط استان‌های ساحلی خزر و خراسان شمالی و شنبه (۴ شهریورماه) در استان‌های گلستان، خراسان شمالی، سواحل دریای خزر، شمال استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و شمال شرق سمنان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود. 

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: یکشنبه (۵ شهریورماه) بارش در سواحل دریای خزر و شمال شرق ادامه خواهد داشت. 

به گفته ضیاییان جمعه در استان‌های ساحلی خزر و شنبه علاوه بر این مناطق در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق کشور کاهش نسبی دما خواهیم داشت.

وی اضافه کرد: طی پنج روز آینده در شرق کشور به‌ویژه منطقه زابل وزش باد شدید و گردوخاک پیش بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا ( ۲ شهریورماه) صاف تا قسمتی ابری ، در بعضی ساعت‌ها افزایش وزش باد با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد و طی ‌جمعه ( ۳ شهریورماه) صاف تا کمی ابری در بعد از ظهر افزایش باد با احتمال وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا