رفاه و تامین اجتماعی

طلای جهانی رو به صعود و دلار رو به افول

بهای هر اونس طلا تا ساعت ۸ صبح به وقت شرقی با ۴.۹ درصد افزایش به ۱۹۲۴ دلار و ۵۰ سنت رسید که بالاترین سطح از ۱۰ اگوست است و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۲۶ درصد افزایش به ۱۹۲۵ دلار و ۵۰ سنت رسید.

دلار آمریکا در برابر ارزهای اصلی کاهش یافت، در حالی که بازدهی شاخص ۱۰ ساله خزانه‌داری ایالات‌متحده از بالاترین سطح خود از سال ۲۰۰۷ که در هفته گذشته به ثبت رسید، فاصله گرفت. دلار ضعیف‌تر باعث می‌شود طلا که سودی به همراه ندارد، برای دارندگان ارزهای دیگر ارزان‌تر شود.

در میان مجموعه‌ای از داده‌های اقتصادی که قرار است این هفته منتشر شود، تمرکز بر معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو، شاخص هزینه‌های مصرف شخصی ایالات‌متحده در روز پنجشنبه و گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی که در روز جمعه منتشر می شود، خواهد بود.

آمارهای دولتی نشان داد که نرخ بیکاری ژاپن در ماه جولای نسبت به ماه قبل به ۲.۷ درصد رسیده است.

بر اساس گزارش رویترز، اس‌پی‌دی‌آر گلدتراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان اعلام کرد دارایی‌های آن روز دوشنبه ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۸۸۶.۶۴ تن رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۲ درصد کاهش به ۲۴.۲۲ دلار رسید و پلاتین در ۹۶۴.۹ دلار ثابت ماند. پالادیوم با ۰.۶ درصد کاهش به ۱۲۴۷ دلار و ۳۶ سنت رسید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا