خبر

کیم جونگ اون از مهمان نوازی پوتین تشکر کرد

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری و مردم روسیه به خاطر توجهی که در طول سفرش به روسیه به او داشتند و از مهمان نوازی گرمشان تشکر کرد و برای روسیه و مردم آن آرزوی سعادت و رفاه کرد.

خبرگزاری مرکزی کره اشاره کرد که سفر کیم جونگ اون به روسیه «نقطه عطف جدید» و «صفحه جدیدی از توسعه» را در تاریخ تقویت روابط حسن همجواری بین کره شمالی و روسیه باز کرد و برای همیشه در صفحات تاریخ حک شده خواهد ماند.

کیم جونگ اون سه شنبه گذشته در اولین سفر خارجی خود از سال ۲۰۱۹ وارد روسیه شد و چو سون هوی، وزیر امور خارجه، همچنین رئیس اداره نظامی کمیته مرکزی حزب کارگران کره، نایب رئیس کمیسیون مرکزی نظامی و سایر مقامات ارشد او را در این سفر همراهی کردند.

پیونگ یانگ در سیاست خارجی خود به مسکو اولویت داده است، به طوریکه کیم جونگ اون چهارشنبه گذشته در گفت‌وگو با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد که روابط با روسیه «اولویت اول» کشورش است.

همچنین از سوی دیگر، الکساندر ماتسگورا سفیر روسیه در کره شمالی که کیم جونگ اون را در جریان سفر وی به خاور دور روسیه همراهی می‌کرد، گفت، همکاری مسکو و پیونگ یانگ علیه هیچ طرفی نیست، بلکه هدف آن تقویت روابط بین دو کشور است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا