خبر

مردم عربستان:نمی‌توانیم به آمریکا اعتماد کنیم

نتایج یک نظرسنجی صورت گرفته توسط پژوهشکده آمریکایی «واشنگتن» نشان می‌دهد که آمار اقلیتی که از روند عادی سازی روابط میان عربستان و رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند در حال کاهش است.

در این گزارش آمده است: نتایج نظرسنجی صورت گرفته در ماه اوت گذشته از سوی پژوهشکده واشنگتن و یک شرکت جمع آوری اطلاعات مستقل، نشان می‌دهد میزان تأیید عادی سازی روابط میان عربستان و رژیم صهیونیستی از سوی مردم این کشور طی سال‌های گذشته کاهش یافته به طوری که تنها یک اقلیت کوچک این روند را تأیید کرده و با آن موافق هستند.

این پژوهشکده طی سال‌های گذشته نظرسنجی‌های مختلفی در خصوص نظر مردم عربستان درباره روند عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی انجام داده است.

بر اساس نتایج این نظرسنجی، تمایل مردم عربستان برای برقراری روابط تجاری با تل آویو حتی بدون امضای توافقنامه رسمی با رژیم صهیونیستی نیز کاهش یافته است.

در حالی یک سوم شرکت کنندگان در این نظرسنجی حمایت خود را از برخی اقدامات اولیه و نه روابط رسمی برای همکاری با تل آویو و شرکت‌های صهیونیستی در زمینه‌های آب و هوا و تکنولوژی اعلام کرده‌اند که این میزان نسبت به نتایج نظرسنجی‌های سه سال گذشته کاهش یافته به طوری که در نظرسنجی‌های سال‌های گذشته ۴۰ درصد از سعودی‌ها با این روند موافق بودند.

بر اساس این گزارش، تنها ۱۴ درصد از سعودی‌های شرکت کننده در این نظرسنجی موافق اعطای مجوز به هواپیماهای صهیونیست برای پرواز در حریم هوایی عربستان بوده و تنها ۱۳ درصد از آنها موافق اعطای مجوز به تیم‌های ورزشی رژیم صهیونیستی برای شرکت در مسابقات عربستان سعودی هستند. همچنین تنها ۷ درصد از سعودی‌ها موافق دعوت از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای شرکت در نشست بین المللی در عربستان هستند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا