خبرفناوری

هشدار تام هنکس درباره نمونه هوش مصنوعی از خودش/ من نیستم

تام هنکس بازیگر برنده اسکار روز پیش به دنبال کنندگانش در شبکه‌های اجتماعی درباره یک ویدیوی تبلیغاتی از او که برای یک طرح دندانپزشکی ساخته شده و در فضای مجازی پخش می‌شود، هشدار داد.

هنکس نوشت: حواستان باشد!! ویدیویی منتشر شده که در آن برخی از طرح‌های دندانپزشکی با نمونه هوش مصنوعی من تبلیغ می‌شود. این ربطی به من ندارد.

هنکس این جملات را روی تصویری نوشت که متعلق به همتای هوش مصنوعی خودش بود.

این بازیگر پیش از این در مورد ظهور هوش مصنوعی و فناوری دیپ‌فیک در صنایع خلاق صحبت کرده بود و در یکی از مصاحبه‌هایش گفته بود به این ترتیب این امکان برای او وجود دارد که پس از مرگش به بازیگری ادامه دهد.

وی گفته بود: حالا هر کسی در هر سنی که باشد می‌تواند خودش را از طریق هوش مصنوعی بازسازی کند. فردا ممکن است اتوبوس مرا بزند و تمام، اما بازی‌های من می‌تواند ادامه داشته باشد … این قطعاً یک چالش هنری است، اما یک چالش قانونی نیز هست … .

بازیگر فیلم «الویس» افزود: همه اصناف، آژانس‌ها و همه شرکت‌های حقوقی دارند درباره پیامدهای قانونی چهره و صدای من و دیگران، که مالکیت معنوی ما هستند، بحث می‌کنند.

وی در توضیح نظراتش گفته بود بی‌شک مردم می‌توانند بگویند این هوش مصنوعی است، اما سوال اینجاست که آیا به آن اهمیت می‌دهند؟ برخی اهمیتی نمی‌دهند و برای‌شان فرقی نمی‌کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا