خبر

اپل قوانین جدید چین را برای اپلیکیشن‌ها اجرا کرد

به این ترتیب اپل نیز به جمع رقبای محلی در این کشور پیوست که سیاست مذکور را اجرا می کنند.

این شرکت آمریکایی از جمعه گذشته توسعه دهندگان اپلیکیشن را ملزم کرده«سوابق ارائه دهنده محتوای اینترنتی (ICP)» را در زمان انتشار اپلیکیشن های جدید در اپ استور ثبت کنند.

ICP یک سیستم ثبت است که وب سایت ها برای فعالیت قانونی در چین باید در آن ثبت نام کنند. بیشتر اپ استورهای بومی از جمله فروشگاه اپ تنستن نیز از سال ۲۰۱۷ میلادی آن را به کار گرفته اند.

توسعه دهندگان نرم افزار برای دریافت مجوزICP باید شرکتی در چین داشته باشند یا با یک ناشر محلی همکاری کنند. همین امر مانع بزرگی برای بسیاری از فعالیت اپلیکیشن های خارجی در چین بوده است.

سیاست آسانگیرانه ICP اپل اجازه می دهد این شرکت میزبان اپلیکیشن های موبایل بیشتری نسبت به رقبای بومی اش باشد. از سوی دیگر شرکت آمریکایی با تکیه بر این روند محبوبیت خود را در چین( سومین بازار بزرگ شرکت پس از آمریکا و اروپا) افزایش داد.

تصمیم اپل پس از آن اجرایی شد که چین در ماه آگوست سال جاری میلادی قوانین نظارتی سختگیرانه تری برای اپلیکیشن های موبایل اعلام کرد. طبق قوانین جدید تمام فروشگاه ها و توسعه دهندگان اپلیکیشن باید جزئیات فعالیت های کسب وکاری خود را به دولت ارائه دهند.

رگولاتورهای چینی هفته گذشته نام نخستین دسته از فروشگاه های موبایل پیرو قوانین را اعلام کردند اما نام اپل میان آنها دیده نمی شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا