خبر

مشعلهای دانش بنیان ایرانی انحصار آمریکا و آلمان را ذوب کرد

 روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهوری در سفر به اصفهان از محصولات یک شرکت دانش‌بنیان توانمند در تولید مشعل‌ها و بویلرهای پیشرفته و کم‌آلاینده دارای بازدهی بالا بازدید کرد.

هلدینگ دانش بنیان پاکمن دارای پنج برند پاکمن، چیلمن، رادمن، رومن و گرینمن، محصولات دانش‌بنیان پیشرفته‌ای را به بازار ارائه می‌کند که در حوزه تأسیسات و تجهیزات و خدمات مهندسی در زمینه‌های سیستم‌های گرمایشی، سرمایشی، احتراق و اشتعال، شیرین سازی و تصفیه آب و همچنین تأسیسات گلخانه‌های صنعتی کاربرد دارند.

این شرکت دانش‌بنیان، بیش از ۱۶۸ قلم محصول شامل بویلر، مشعل، چیلر و … را منطبق با نیاز مشتریان و صنایع و فناوری‌های روز دنیا با کاربری‌های شهری، صنعتی، اداری و… تولید و بسیاری از نیازهای فناورانه و تحریمی را به بازارهای داخلی و بین المللی عرضه کرده که بیش از ۸۰ درصد این تولیدات به بازارهای جهانی راه یافته اند و از این میان بیش از ۱۳۰ محصول صادر شده‌اند.

این تولیدات با محصولات برندهای صاحب نامی از کشورهای دارای سابقه چندین ساله در این حوزه از جمله آلمان رقابت می‌کند.

تولید هریک از مشعل‌های صنعتی با توجه به محدودیت‌های وارداتی و تحریمی دارای ارزآوری قابل توجهی بوده است که به طور میانگین از خروج حداقل چهار هزار یورو ارز از کشور جلوگیری می‌کند. نمونه‌های ساخت داخل با قیمتی یک‌پنجم نمونه‌های آلمانی و در عین کیفیت و کارایی هم‌پای نمونه‌های وارداتی، به بازار عرضه می‌شود و در حالی که قیمت تمام شده یک دستگاه آلمانی حداقل ۱۲ هزار یورو است، تولیدات این شرکت با قیمت میانگین ۳۵۰۰ یورو عرضه می‌شود.

یکی از منحصر به‌فردترین محصولات دانش‌بنیان این شرکت، بزرگ‌ترین مشعل یک تکه جهان است که به طور اختصاصی برای بازار کشور روسیه طراحی و به این کشور صادر می‌شود. تولیدات پاکمن در حوزه مشعل‌های هوشمند کم آلاینده و با راندمان بالا مبتنی بر فناوری روز دنیا محدود نبوده و محصولاتی همچون بویلر چگالشی، مشعل‌های مادولار سوخت طبیعی، پکیج تزریق گاز دی اکسید کربن، مشعل مولتی فلیم با راندمان بالای ۹۷ درصد بدون آلایندگی از جمله دیگر تولیدات شرکت دانش‌بنیان پاکمن به شمار می‌روند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا