خبر

حمایت تمام قد امیر قطر از مردم فلسطین

«تمیم بن حمد آل ثانی»، امیر قطربا «محمدعباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین درباره آخرین تحولات فلسطین و راه‌های کاهش تنش گفت‌وگو کرد.

در این گفتگوی تلفنی امیر قطر حمایت تمام قد خود از فلسطین را اعلام کرد و گفت: «موضع قاطع کشور قطر در قبال مسئله فلسطین حمایت از حقوق مشروع ملت برادر فلسطین است.»

آل ثانی در این گفتگوی تلفنی همچنین تاکید کرد که «ما تجاوزات اسرائیل به مردم فلسطین، سرزمین‌ها و مقدسات را محکوم می‌کنیم، این اقدامات دستیابی به راه‌حل عادلانه برای موضوع را تضعیف می‌کند.»

امیر قطر همچنین اعلام کرد که طرفین را دعوت به آرامش و اعمال حداکثر خویشتنداری می‌کنیم.

به گفته امیر قطر، امان دادن به غیرنظامیان و در امان ماندن آنها از پیامدهای درگیری و کاهش تنش از اولویت‌های کشور قطر است.

روز گذشته نیز وزارت امور خارجه قطر در واکنش به عملیات طوفان الاقصی از سوی مبارزان مقاومت و حملات موشکی صهیونیست‌ها علیه غزه تاکید کرد: «مسئولیت کامل تنش و درگیری‌های جاری در اراضی اشغالی را به سبب نقض مکرر حقوق ملت فلسطین که آخرین مورد آن تعرض‌های گسترده به مسجد الاقصی بود، متوجه اسرائیل می‌دانیم.»

از سوی دیگر گزارش‌ها نشان می‌دهد که در نتیجه عملیات طوفان الاقصی و نفوذ مبارزان مقاومت به اراضی اشغالی، صهیونیست‌ها دچار سردرگمی شده‌اند.

منابع عبری گزارش دادند: در شهرک‌های اطراف غزه آشوب حکم‌فرماست و تعداد افرادی که به اشتباه کشته یا زخمی می‌شوند در حال افزایش است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا