خبر

جسیکا چستین رئیس داوران جشنواره فیلم مراکش می‌شود

جشنواره فیلم مراکش که هزاران شغل ایجاد می‌کند و مایه افتخار مردم مراکش است، با وجود زلزله‌ای که ماه پیش این کشور را لرزاند، برگزار می‌شود.

بیستمین دوره این جشنواره با حضور همه چهره‌های درجه یک سینمای جهان که قرار بود در آن حضور یابند، شکل می‌گیرد.

این جشنواره که یک رویداد فرهنگی مهم در مراکش است، یکی از معدود جشنواره‌های بین‌المللی در این مقیاس محسوب می شود که با برگزاری نمایش‌ها و مسترکلاس رایگان برای عموم مردم همراه است.

جسیکا چستین که برای فیلم «خاطره» ساخته میشل فرانکو در جشنواره فیلم ونیز حضور یافت، از انجمن اعتصابی بازیگران آمریکا، مجوز حضور خود را دریافت کرده بود و با لباسی با آرم اعتصاب در برابر عکاسان حاضر شد.

سال پیش پائولو سورنتینو ریاست هیات داوران بخش رقابتی این جشنواره را بر عهده داشت. در این بخش ۱۴ فیلم اول یا دوم کارگردان‌ها با هم رقابت می‌کنند.

چستین با یادآوری اینکه آخرین بار سال ۲۰۱۱ در این جشنواره حضور داشت، حضورش به عنوان رئیس بخش رقابتی را مایه افتخار خود خواند.

این بازیگر با بازی در فیلم «چشمان تامی فی» برنده اسکار بهترین بازیگر زن شده و از طریق کمپانی تولید فیلم خود در حال حاضر در حال ساخت مجموعه اقتباسی از ۲ رمان «او و او» اثر آلیس فینی و «مدرسه برای مادران خوب» اثر جسامین چان است.

پیش از این گفته شده بود امسال مارتین اسکورسیزی هم به عنوان حامی رسمی کارگاه‌های آموزشی اطلس که با هدف تقویت و حمایت از نسل جدید فیلمسازان مراکشی، عرب و آفریقایی انجام می‌شود در جشنواره حضور خواهد داشت. این کارگردان از اعضای ثابت جشنواره مراکش است و سال ۲۰۱۳ رئیس داوران بود و سال ۲۰۱۸ نیز رویداد ویژه‌ای در تجلیل از رابرت دنیرو را مدیریت کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا