خبر

درمان بیماری سالک با داروی دانش‌بنیان ایرانی

نعمتی مدیرعامل شرکت دانش بنیان بهپاد طب ایرانیان با اشاره به اینکه هدف اصلی شرکت تولید داروهای تنظیم کننده سیستم ایمنی قابل استفاده در درمان بیماری‌های گوناگون با تأکید بر درمان سرطان، بیماری‌های عفونی، بیماری‌های التهابی مزمن و خود ایمن، تولید دانش فنی برای شناسایی، استخراج و فرمولاسیون ایمونومدولاتورها و تولید مکمل‌های تنظیم کننده سیستم ایمنی است؛ افزود: در حال حاضر یکی از حوزه‌های تخصصی فعالیت شرکت، شناسایی و استخراج ایمونومودولاتورهای گیاهی است. یکی از محصولاتی که جز ایمونومدولاتورها گیاهی در آن مورد استفاده قرار گرفته است کرم ۱LeishG با اثر درمانی بر زخم سالک یا لیشمانوز جلدی است که در مراکز درمانی، بیمارستان‌ها، شبکه‌های بهداشت و کلینیک‌های پوست کاربرد دارد.

وی افزود: با توجه به افزایش دامنه این بیماری در چند سال اخیر در بسیاری از استان‌های کشور مانند ایلام، فارس، خوزستان، سیستان و بلوچستان، بوشهر و … کاربرد آن در داخل کشور بسیار فراوان خواهد بود همچنین کشورهای حوزه مدیترانه نیز به وفور به این بیماری مبتلا هستند و می‌توانند مصرف کننده این دارو باشند.

مدیرعامل شرکت بهپاد طب ایرانیان بیان کرد: فرآورده هایتک ۱LeishG که حاصل تحقیقات و مطالعات محققان و دانشمندان شرکت در بیش از ۲۰ سال گذشته است، مراحل انجام مطالعات آزمایشگاهی و بالینی را به پایان رسانده و در طی این مدت با انجام مطالعات بالینی مختلف فرمولاسیون آن بهینه شده است. اثربخشی فرآورده طبیعی ۱LeishG در زخم‌های کوچک ۱۰۰ درصد و در زخم‌های بزرگ مشابه داروی استاندارد خارجی است.

وی ادامه داد: این محصول که از جنبه‌های مختلف در درمان لیشمانیوز جلدی مؤثر است ویژگی‌های منحصر به فردی دارد؛ از آنجایی که یکی از معض های اصلی بیماری سالک، اسکار بجا مانده پس از درمان بیماری است، فرآورده ۱LeishG این ویژگی منحصر به فرد را دارد که علاوه بر درمان بیماری با خاصیت ترمیم کنندگی خود در زخم‌های کوچک و متوسط اسکار زخم را نیز ترمیم کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا