خبر

قیمت بیت‌کوین به پرواز درآمد

بیت‌کوین بیش از شش درصد افزایش یافت و به ۳۵ هزار و ۱۹۸ دلار رسید که بالاترین قیمت از ماه مه سال ۲۰۲۲ بود. این رمزارز روز دوشنبه ۱۰ درصد افزایش داشت که بزرگترین افزایش روزانه در یک سال گذشته بود و افزایش دو برابری قیمت در سال ۲۰۲۳ داشته است.

سهام مرتبط با رمزارز مانند کوین‌بیس گلوبال یا شرکت میکرو استراتژی، در ساعات پس از معاملات رسمی افزایش یافت. تتر هم سقف قیمت ۱۸۰۰ دلار را شکست.

صندوق ETF بیت‌کوین، محرک تقاضا دیده می‌شود زیرا به افرادی که تمایل ندارند در بازارهای رمزارز معامله کنند ابزاری برای سرمایه گذاری در بیت‌کوین از طریق بازار سهام می‌دهد.

غول سرمایه گذاری بلک‌راک، در میان شرکت‌هایی متعددی است که در انتظار مجوز برای صندوق‌های ETF بیت‌کوین در آمریکا هستند و گمانه زنی درباره موافقت با درخواست آنها با قرار گرفتن صندوق ETF آی شیرز بلک راک در وب سایت تهاتر DTCC برانگیخته شد.

بر اساس گزارش رویترز، عامل دیگری که به این گمانه‌زنی‌ها دامن زد، خبر عدم درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا برای تجدیدنظر در حکم دادگاه بود که بر اساس آن، این رگولاتور در رد کردن درخواست صندوق ETF شرکت گری اسکیل اینوستمنت، خطا کرده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا