خبر

کنسرت مشترک محمد بحرانی و محسن شریفیان

گروه موسیقی «لیان» بوشهر به سرپرستی محسن شریفیان و خوانندگی محمد بحرانی و آکا صفوی که طی سال‌های اخیر علاوه برگزاری کنسرت‌های متعدد در تهران، در کشورهای مختلف به اجرای برنامه‌ پرداخته، فصل جدید تور کنسرت‌های بین‌المللی خود را با یکی از نوازندگان مطرح و جهانی ساز دیجیریدو آغاز خواهد کرد.

در توضیحات تکمیلی این کنسرت‌ها آمده است: 

«اجرای متفاوت گروه «لیان» بوشهر در قالب تور موسیقایی این گروه از چندین اجرا در شهرهای مختلف کشور کانادا آغاز می‌شود و در استرالیا به پایان می‌رسد. آکا صفوی به عنوان خواننده گروه، مرتضی پالیزدان و محمود بردک نیا نوازنده‌های سازهای کوبه‌ای و لیانا شریفیان نوازنده عود و نی انبان به همراه سه نوازنده بومی مهمان، محسن شریفیان را در یکی از سالن‌های شهر سیدنی با بیش از سه هزار تماشاچی همراهی خواهند کرد. ضمن اینکه محمد بحرانی، هنرمند و صدا پیشه ایرانی نیز در این اجرا حضور دارد تا تجربه موسیقایی خود را در کنار این گروه جنوبی محک بزند.

از نکات بارز این کنسرت همنوازی و اجرای ویلیام بارتون، موسیقیدان مطرح استرالیایی و نوازنده متبحر و سرشناس ساز دیجیریدو با گروه موسیقی لیان و گفتگوی دو ساز اصیل و بومی مردمان دو قاره متفاوت است. سازهای نی‌جفتی جنوب ایران و دیجیریدوی استرالیایی‌ها که از نفس نوازنده‌ها، نوا می‌سازند برای اولین بار در سطح بین‌المللی، گفتمانی جذاب از جنس همسرایی و صلح جهانی را رقم خواهد زد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا