خبر

«ترامپ» دعوت «زلنسکی» برای سفر به اوکراین را رد کرد

 دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا درخواست ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین برای سفر به این کشور را رد کرد و گفت درحالی‌که جو بایدن، رئیس‌جمهور کنونی آمریکا بر روابط کی‌یف و واشنگتن نظارت می‌کند، سفر او به اوکراین مناسبتی ندارد و تضاد منافع ایجاد می‌کند.

ترامپ با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: من احترام زیادی برای رئیس‌جمهور زلنسکی قائلم، اما فکر می‌کنم سفر به اوکراین در شرایط کنونی نامناسب باشد.»

وی دراین‌باره افزود: دولت بایدن در حال حاضر با اوکراین در ارتباط است و من هم خواستار تضاد منافع نیستم.»

 رییس جمهور اوکراین روز یکشنبه در گفت‌وگو با شبکه «ان‌بی‌سی» از دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکا دعوت کرد تا به اوکراین سفر کند و به شخصه ببیند که خلاف ادعاهایش، قادر نیست که ظرف ۲۴ ساعت به جنگ اوکراین و روسیه پایان دهد.

زلنسکی گفت: ترامپ گفته که در حدود ۲۴ ساعت می‌تواند با موفقیت به جنگ پایان دهد. جو بایدن، رییس جمهور آمریکا اینجا بود و فکر می‌کنم به جزئیاتی پی برد که فقط با بودن اینجا می‌توان آنها را درک کرد؛ بنابراین ترامپ را به اینجا دعوت می‌کنم. اگر بتواند اینجا بیاید، تنها ۲۴ دقیقه، بله، فقط ۲۴ دقیقه و نه بیشتر زمان نیاز دارم تا به ترامپ توضیح دهم که او قادر به مدیریت این جنگ نیست. ترامپ نمی‌تواند صلح را به ارمغان بیاورد و دلیلش هم پوتین (رییس جمهور روسیه) است.

ترامپ هم‌اکنون در بین نامزدهای حزب جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری سال آینده آمریکا، گزینه اصلی حزب متبوعش محسوب می‌شود. در حالی که بایدن متعهد شده است تا «هر زمان که طول بکشد» برای اوکراین کمک نظامی ارسال خواهد کرد، ترامپ هشدار داده است که این سیاست، آمریکا را در خطر ورود به «جنگ جهانی سوم با روسیه هسته‌ای» قرار می‌دهد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا