خبر

انگلیس «یحیی سنوار» را تحریم کرد

دولت انگلیس امروز سه شنبه تحریم‌هایی را علیه ۴ نفر از سران ارشد حماس و ۲ نفر دیگر به بهانه تأمین مالی حماس اعمال کرد.

بر اساس بیانیه صادره از سوی دولت انگلیس، «یحیی سنوار» رئیس دفتر سیاسی حماس در غزه از جمله مقاماتی است که تحت تحریم قرار گرفته است.

این در حالیست که ساعاتی پیش وزارت خزانه داری آمریکا تحریم‌های جدیدی را به بهانه‌ های واهی و مضحک علیه مقاومت فلسطین (حماس) وضع کرد.

بر اساس اعلام وبگاه وزارت خزانه داری آمریکا، دفتر کنترل دارایی‌های وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC) با صدور بیانیه‌ای از وضع تحریم‌هایی علیه چند فرد و شرکت مرتبط با حماس خبر داد.

بهانه وزارت خزانه داری آمریکا از این اقدام؛ اعمال تحریم‌هایی علیه برخی از افراد مرتبط با حماس و ساز و کارهای تأمین مالی این گروه از ایران ادعا شد!

بیانیه صادره از سوی این نهاد آمریکایی اضافه کرد: امروز، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا سومین دور تحریم‌های خود را علیه افراد و نهادهای وابسته به حماس اعمال کرد. این اقدام مقامات کلیدی حماس و مکانیسم‌هایی را که ایران از طریق آنها از حماس و جهاد اسلامی فلسطین (PIJ) را حمایت می‌کند، مشخص کرده است. اقدام امروز با انگلیس هماهنگ شده و با هدف (!) محافظت از سیستم مالی بین المللی در برابر سو استفاده از سوی حماس و توانمندسازان آن انجام شده است!

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا