خبر

قرارگاه مسکن کارگری در کشور ایجاد می شود

 سید فخرالدین نژاد موسوی عصر چهارشنبه در حاشیه جلسه شورای سه جانبه گرایی بخش تعاون با اشاره به جلسه اخیر شورای عالی کار که با دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مسکن کارگری و وضعیت درمان آنان تخصیص یافت، بیان کرد: در بخش مسکن کارگری مقرر شد نسبت به ایجاد قرارگاه مسکن کارگران سراسر کشور در سطوح ملی و استانی و با مشارکت دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های ذی ربط اقدام شود.

وی افزود: و در این جهت معاونت‌های روابط کار و تعاون دستورالعمل مزبور را تهیه و برای اجرا شرایط ابلاغ آن را توسط وزیر فراهم کنند که این کار شروع شده است.

وی ادامه داد: در حوزه درمان نیز حسب دستور وزیر کار مقرر شد بررسی‌های دقیق‌تری برای حل مشکلات موجود صورت گیرد و اقدام مؤثر به عمل آید.

مدیرکل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اینکه این اقدامات قطعاً کمک به معیشت کارگران است، تصریح کرد: توجه به معیشت کارگران نباید صرفاً به دستمزد حداقلی گره بخورد بلکه کارفرمایان و دولت در کنار کارگران باید نظامی را طراحی و پیاده سازی کنند که با توجه به سایر شاخص‌های مؤثر بر وضعیت معیشت کارگران عزیز گام‌های مؤثری برداشته شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا