خبر

موشک چینی با سوخت متان و اکسیژن مایع به فضا رفت

این امر نقطه عطفی در ماموریت استارت آپ خصوصی چینی برای آزمایش وسیله پرتابش است که با استفاده از متان و اکسیژن مایع به فضا پرتاب می شود.

موفقیت عملیات مذکور اعتماد سرمایه گذاران شرکت به متان به عنوان یک سوخت موشک را بیشتر می کند. کارشناسان معتقدند استفاده از این سوخت می تواند به کاهش هزینه ها کمک کند و از موشک های چند بار مصرف به شیوه ای کارآمدتر پشتیبانی کند.

چند استارت آپ چینی خصوصی تست ها یا پرتاب های تجاری در این زمینه انجام داده اند که هدف آنها آماده سازی محصولاتشان برای افزایش تقاضا در صنعت فضایی روبه رشد چین است. در این میان رقابت برای ایجاد خوشه ای از ماهواره های اینترنتی در فضا برای رقابت با پروژه استارلینک ایلان ماسک نیز در جریان است.

طی عملیات مورد نظر موشک Zhuque-2 Y-3 از مقر پرتاب ماهواره جیوکوان در منطقه مغولستان داخلی در چین به فضا پرتاب شد. به این ترتیب سومین پرتاب آزمایشی موشک Zhuque-2 و نخستین عملیات موفقیت آمیز پرتاب ماهواره با چنین موشکی انجام شد.

دومین تلاش برای پرتاب موشک با سوخت متان اکسیژن مایع در ماه جولای انجام شده بود. به گفته شرکت لند اسپیس، این دو پرتاب نشان دادند Zhuque-2 به اندازه کافی برای پرتاب های تجاری قابل اطمینان است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا