خبر

معادن اورانیومی از ۱۴ معدن عبور کرده است

محمد اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی ایران اظهار داشت: تلاش دشمنان برای جلوگیری از پیشرفت هسته‌ای کشور روشن است و آنها از هر روشی استفاده کردند از تحریم و خرابکاری گرفته تا ترور، تا جلوی پیشرفت صنعت هسته‌ای کشور را بگیرند. بیش از ۲۲ سال است که پرونده هسته‌ای ما باز شده و مذاکرات فراوانی هم صورت گرفته که حاصل آن سند برجام شد.

وی خاطرنشان کرد: بعد از خروج ترامپ از برجام و حسن نیت ایران در عمل به تعهدات خود، دولتمردان جدید آمریکا تلاش کردند به برجام بازگردند و مذاکراتی را شروع کردند و هم در این دولت و هم در دولت قبل مذاکراتی صورت گرفت که البته از سال گذشته تاکنون با شیوه متفاوتی پیگیری شده است.

اسلامی با اشاره به اینکه آنها از راه‌های مختلفی رفتند تا جلوی کار ما را بگیرند، تصریح کرد: از آژانس گفتند می‌خواهند از چند مکان ما بازدید داشته باشند، که البته این مکان‌ها اصلاً اتمی و سایت هسته‌ای و برای سازمان انرژی اتمی نیست و ساخته و پرداخته سازمان‌های جاسوسی صهیونیست‌ها و منافقین است که گفتند در اینها فعالیت هسته‌ای می‌شود. با این حال این مسئله در سطح شورای عالی امنیت ملی مطرح شد و گفته شد بیایند بازدید کنند و آمدند و بازدید کردند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا