جامعهخبر

تیم ملی فوتبال بانوان در استرالیا فراتر از انتظار ظاهر شد

مریم آزمون سرمربی تیم فوتبال بانوان ایران درباره صعود چهار پله‌ای این تیم در رنکینگ فیفا گفت: در این چند ماهه با توجه به ابزار و امکاناتی که در اختیار داشتیم، تمام تلاش مان را انجام دادیم تا بتوانیم بهترین خودمان باشیم. البته تا حدودی هم موفق بودیم. قبل از بازی‌های مرحله اول انتخابی المپیک در میانمار اختلاف ما با این تیم ۲۴ پله بود. اما در حال حاضر ۵ پله با هم فاصله داریم.

وی اضافه کرد: البته نمی‌توانیم فقط به این آمار و رده‌ها که بیشتر کمی هستند، بسنده کنیم. ما باید دنبال این باشیم که این پیشرفت و رفتن به رده‌های بالاتر استمرار داشته باشد. همچنین با کیفیت و حرفه‌ای باشند. اگر در حال حاضر در بازی‌های مقدماتی و استرالیا فراتر از انتظار ظاهر شدیم نتیجه تلاش خیلی‌ها در فوتبال بوده است. مربیان لیگ، برگزاری منظم مسابقات، عملکرد بازیکنان و مربیان پایه در این امر مهم نقش بسزایی داشتند.

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان در پایان خاطر نشان کرد: مهمترین مسئله که باید بدانیم این است که ما هنوز از نظر ساختار حرفه‌ای و ابزار و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری با مشکلاتی روبه رو هستیم. هنوز همه باشگاههای ما در پایه و لیگ تیم داری نمی‌کنند و لیگ‌های پایه نداریم؛ اینها دغدغه‌های من و همکاران ما در فوتبال بانوان است که باید به این مسائل بپردازیم و نباید فقط به این چند رده بالا یا پایین رفتن بسنده کنیم. پیشرفت و توسعه زمانی محقق می‌شود که از نظر کیفی بتوانیم پیشرفت داشته باشیم و این استمرار داشته باشد. با همه این تفاسیر خیلی خوشحالم از این صعود چند پله‌ای و به بانوان سرزمینم تبریک می گویم و امیدوارم در این مسیر در کنار هم بتوانیم ادامه دهیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا